facebook

Na trhu je nová verze PS Imago

PS Imago PROPS Imago je statistické a grafické rozšíření programu IBM SPSS Statistics, které obsahuje nástroje pro zjednodušení vybraných základních procedur, nové grafy a výstupní procedury. PS Imago je doplňkem vyvinutým primárně pro české a slovenské uživatele. Dvakrát ročně je tento software aktualizován a nová verze opět přináší širší nabídku různých způsobů prezentace výsledků projektů z aplikace IBM SPSS Statistics 25.Nová verze PS Imago nabízí např. možnost evaluace seskupovací analýzy pomocí tzv. Silhouette koeficientu. Tento koeficient se počítá pro každý jednotlivý případ. Hodnoty koeficientu je možno uložit do datové matice a následně analyzovat pomocí grafů či popisných statistik. Analýzou hodnot tohoto koeficientu jsme např. schopni rozhodnout o celkové kvalitě rozdělení do skupin i o kvalitě zařazení jednotlivých případů.

Velice užitečným grafickým nástrojem pro reportování výsledků je nově „Arrow and lights“ dashboard graf (viz obr. 1). Pomocí tohoto grafu jsme schopni okamžitě určit, zda některý klíčový ukazatel překročil kritickou hodnotu, popřípadě zda se k překročení této hodnoty blíží.

Obr. 1: Graf typu Arrows and Lights je velice užitečným grafickým nástrojem pro reportování výsledků (zdroj: ACREA CR)
Obr. 1: Graf typu Arrows and Lights je velice užitečným grafickým nástrojem pro reportování výsledků (zdroj: ACREA CR)

Z dalších novinek je možno zmínit např. nové statistické procedury (např. Coding multiple Response sets, Copying value labels aj.), nové typy grafů (např. Cascade chart, Violin plot, Map chart, Hierarchy chart, Dartboard aj.), přehlednější reporting a bezpečnější publikace výsledků.

Obr. 2: Ukázka grafu typu Row chart (zdroj: ACREA CR).
Obr. 2: Ukázka grafu typu Row chart (zdroj: ACREA CR).


 
Unicorn
  

- Inzerce -

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 699 Kč.