facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 30. 11. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

N-able EDR přichází s vylepšeným agen­tem, který odhalí zranitelná zařízení v síti

Společnost ZEBRA SYSTEMS oznámila, že řešení N-able Endpoint Detection and Response (EDR) je nově k dispozici s rozší­řením o po­kročilou funkcí správy potenciálních oblastí útoku. S touto funkcí, posta­venou na technologii SentinelOne Singularity RANGER, mohou poskyto­va­te­lé MSP a IT profesionálové snadno odhalit zranitelná zaří­ze­ní v síti a přijímat vhodná opatření k omezení pravdě­po­dob­nos­ti kybernetických útoků a k zajištění souladu s předpisy.Pokročilá funkce je rozšířením agenta N-able EDR, což usnadňuje nasazení a správu – nejsou potřeba žádní další agenti, hardware ani změny sítě. EDR agenti pak slouží jako senzory, které skenují celou síť a sbírají data o všech připojených zařízeních včetně IoT. IT administrátoři tak dokáží rychle identifikovat nechráněná či neznámá zařízení, redukovat možné vektory útoku a evidovat rizikové aktivity pro případný audit či vyšetřování incidentů.

Attack Surface Management

Rozšíření řešení N-able EDR o další funkci kybernetické bezpečnosti odpovídá na jeden z klíčových současných trendů, kterým je náhrada běžných antivirových řešení komplexnějšími nástroji ochrany koncových zařízení (EDR).

N-able varuje hned před několika technikami, které dokáží obejít tradiční antivirovou ochranu:

  1. Polymorfní malware, který využívá faktu, že uživatelé neudržují svůj seznam signatur v aktuálním stavu.
  2. Nakažené dokumenty, typicky PDF soubory, které hackeři vybaví skripty nezachytitelnými antivirem a schopnými napadnout operační systém.
  3. Drive-by download, tj. stahování nakažených souborů do koncových zařízení s využitím zranitelností v prohlížeči.
  4. Bezsouborové útoky, které snadnou proniknou přes antivir, protože ten nedetekuje žádné soubory ke kontrole.
  5. Skrytý malware, který se během skenování v sandboxu tváří jako neškodný kód, ale čeká až bude moci v živém prostředí zaútočit.

Ondřej Šabata„Zatímco antiviry tradičně spoléhají na virové signatury, EDR nepřetržitě sleduje chování procesů a upozorňuje na možná nebezpečí v reálném čase,“ řekl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „A nyní přibyl další důvod, proč upgradovat svou anti­vi­ro­vou ochranu na EDR: technologie Sentinel­One Singularity RANGER rozšiřuje řešení N-able EDR o další vrstvu ochrany, která umožní poskytovatelům služeb místo jednotlivých zařízení chránit celou síť.“

 

 
  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.

  

- PR -

S mluvícím skladem firmy ušetří až 25% nákladů

Tempo růstu firem nabírá na obrátkách. Počet zákazníků roste, zvyšuje se obrat, ale co dělat, když najímání nových zaměstnanců nestačí na stále rychlejší zpracování objednávek? Existuje řada řešení, která při stávajících zásobách a stavech zvýší produktivitu až o 35%, přičemž uspoří firemní náklady až o 25%.