facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 30. 3. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Moneco nasadilo systém pro automatizaci svých investičních služeb

Moneco investiční společnost si pro auto­ma­ti­za­ci celého investičního řetězce v oblasti správy podílových fondu zvolilo řešení AMS od firmy Arbes Technologies. Arbes AMS je nástupcem velmi rozšířeného produktu pro finanční organizace Topas.Arbes zajistí Monecu implementaci informačního systému, který bude spravovat aktiva v několika otevřených podílových fondech, stejně jako ve fondech kvalifikovaných investorů. Výhodou AMS je skutečnost, že proces zadávání a vypořádání obchodů s cennými papíry u administrátora těchto investic pokrývá systém Arbes Topas od stejného dodavatele. Komunikaci obou systémů tak spolehlivě zabezpečí messaging systém Kafka. Propojení mezi Topasem a AMS je významným krokem v integraci obou systémů Arbesu, který v budoucnu nabídne rozšířené možnosti řešení i pro potřeby dalších klientů v oblasti front office při správě cenných papírů.

Informační systém Arbes AMS by měl Monecu zajistit úsporu času, lidské práce, zrychlení procesů a snížení chybovosti díky automatizaci. Projekt začal na konci roku 2022 analytickou fází a v současné době paralelně probíhá vývojová část, kde se systém upravuje pro specifické potřeby klienta. V ostrém provozu by měl být už v červnu tohoto roku.

Tomáš Geissler„Největší přidanou hodnotou zakázky bude plná automatizace administrace nejen interních procesů, ale také evidence v obchodních systémech administrátora fondu,“ řekl Tomáš Geissler, business consultant v Arbes Technologies.

Součástí projektu bude také implementace modulu ARBES LIMITY, který usnadní a zjednoduší proces kontroly jak limitů dle právních předpisů pro finanční trhy, tak i statutárních limitů jednotlivých fondů, které podléhají kontrole ze strany ČNB.


 
  

- Inzerce -

OT Security

Bezpečnost, která řídí vaši budoucnost


OT bezpečnost je klíčovým faktorem pro úspěšnou budoucnost průmyslových společností, jako nedílné součásti jejich procesů a systémů. Správné řízení a ochrana OT prostřednictvím moderních bezpečnostních opatření a strategií je klíčem k udržení kontinuity provozu, konkurenceschopnosti a minimalizaci rizik spojených s kybernetickými hrozbami.

  

- Inzerce -

Quo vadis, e-commerce?

IT Systems 4/2023V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především oblasti e-commerce, která v minulém roce zažila doposud nepoznanou situaci. Česká e-commerce totiž po 20 letech růstu náhle klesla, což v mnohých vyvolalo paniku a dupnutí na brzdu technologického rozvoje. Jenže náročnost a vybíravost zákazníků nezmizela s tím, že se do hry vrátil kamenný retail a vzal si zpět část podílu na trhu.