Minerva uvádí ERP systém QAD v cloudu na český a slovenský trh

Minerva, Petr KoptíkSpolečnost Minerva úspěšně prošla auditem americké společnosti QAD a získala celosvětově první licenci na provozování cloudové služby QAD Enterprise Cloud ve vlastním datovém centru. Tento typ licence opravňuje Minervu poskytovat přímo stejnou cloudovou službu jakou doposud poskytovala výhradně společnost QAD ve svých datových centrech. Cílem Minervy je nabídnout QAD Enterprise Cloud z vlastního datového centra za nižší cenu a vyjít tak vstříc výrobním podnikům působících v České republice a na Slovensku.



„Vysoká cena globálních poskytovatelů cloudových služeb pro ERP systémy na českém a slovenském trhu dosud hrála významnou roli při rozhodování podniků v neprospěch cloudu. Díky licenci od QAD jsme podmínky mohli přizpůsobit domácímu trhu a zatraktivnili jsme tak celkově cloudové služby. Vážíme si toho, že jsme celosvětově prvním partnerem QAD, který získal licenci QAD Enterprise Cloud by Minerva,“ uvedl Petr Koptík, předseda představenstva a obchodní ředitel společnosti Minerva ČR.

Minerva je výhradním poskytovatelem podnikových aplikací firmy QAD v ČR a SR a působí také jako distributor QAD ve východní Evropě. Mezi její zákazníky patří více než 150 společností užívajících informační systém QAD Enterprise Applications v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, v Rumunsku, v Rusku, na Ukrajině a v Litvě.


 
  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.

  

- PR -

Když chytrý teploměr ohrozí celý sklad

Jaká jsou bezpečnostní rizika moderní logistiky?


Moderní logistika dnes stojí na digitálních datech a automatizovaných procesech, ať už jde o sledování skladových teplot, monitoring zásilek nebo sdílení informací s partnery. Větší přehled a rychlost sice šetří čas i náklady, ale čím více systémů spolu komunikuje, tím větší je riziko, že do nich zasáhne něco nečekaného. Jak zajistit, aby digitalizace zůstala přínosem a nestala se slabým místem celé firmy?