facebook

Microsoft spouští bezplatné vzdělávání v nejmodernějších technologiích

S cílem propagovat a zpřístupňovat vzdělávání v oblasti nejmodernějších cloudových technologií pro odborníky a vývojáře společnost Microsoft představila nový interaktivní vzdělávací portál Microsoft Learn, kde se může kdokoliv jednoduše a bezplatně učit a zdokonalovat v používání produktů a služeb společnosti.„Microsoft tak soustředí výuku technologií na jednom místě, kde zájemci najdou bezplatné online kurzy – příručky krok za krokem, mohou si vyzkoušet práci s nástroji přímo v interaktivním prostředí v prohlížeči a absolvovat i programy zaměřené na plnění úkolů. Uživatelé se mohou v průběhu dvou hodin naučit a prakticky si vyzkoušet například vytvoření svého prvního chatbota,“ přibližuje Eduard Bartko, Business Group Lead Cloud & Enterprise v Microsoftu v České republice a na Slovensku.

Tréninky jsou rozdělené a optimalizované na různé profesní role – pro vývojáře, správce a architekty řešení Azure, podnikové uživatele a podnikové analytiky. Sloužit mohou i jako příprava na certifikační zkoušky vývojářů, administrátorů a architektů řešení. Aktuálně je k dispozici vzdělávací obsah v rozsahu 80 hodin pokrývající Azure, Power BI, Power Apps, Microsoft Flow a vybrané části Microsoft Dynamics. Přibýt má ještě obsah zaměřený na Microsoft 365, další byznysové aplikace i role. Pro začátek jsou tréninky k dispozici v 23 jazycích, přičemž některé jsou i v češtině nebo ve slovenštině.

Jak Microsoft Learn funguje?

Zvolte si svou úroveň, úkol nebo roli a sledujte vzdělávací proces. Následně si otestujte vědomosti a dovednosti praktickými kvízy.

Učení vlastním tempem: příručky krok za krokem a moduly přizpůsobené certifikátům pro jednotlivé pozice umožňují učit se tehdy, kdy vám to vyhovuje.

Učení se ze zkušeností: interaktivní prostředí dostupné přímo v prohlížeči umožňuje vyzkoušet si prakticky všechny technologie bez omezení.

Lehká navigace: hledejte ukázkové výukové programy podle produktů, úrovně dovedností nebo pracovní pozice, které vám pomohou vyřešit pracovní výzvy a připravit se na certifikaci.

Získejte uznání: dokončete moduly, otestujte si vědomosti a získejte body a úrovně hodnocení vašich dovedností. Sdílejte je přes sociální sítě.

Učte se způsobem, který vám nejvíc vyhovuje: vyberte si z rychlých příruček a praktických ukázek, kterými projdete vlastním tempem, anebo se zapojte do strukturovaných online kurzů a přednášek vedených instruktory u partnerů Microsoftu.


 
  

- Inzerce -

PDM pro malé a středně velké firmy

SiemensPotřebujete PDM pro malou firmu? Nebo PDM pro středně velkou firmu? A už jste uvažovali o Teamcenteru jako PDM systému pro malé a středně velké firmy?

  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

Začátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.