Aktuality -> IT Projekty - 30. 11. 2015

MERZ implementuje projekt monitoringu činnosti strojů ve společnosti EGE

Společnost MERZ zahájila spolupráci s firmou EGE na implementaci systému pro sledování dostupnosti vybraných strojů. Základní funkcionalitou systému bude u vybraných strojů automatický záznam o jeho stavu. Systém bude sledovat, zda je stroj v provozu a vyrábí, či nikoliv. V případě prostoje bude obsluha zadávat důvod, proč stroj nevyrábí. Získaná data budou následně zpřístupněna jak formou reportů tak pro export a další zpracování v Excelu.



Přes webový prohlížeč bude k dispozici tzv. statusboard – tzn. online přehled všech připojených strojů s informacemi o jejich aktuálním stavu. Vedoucí tedy bude moci sledovat, zda stroj vyrábí, nevyrábí nebo neběží.

Mezi hlavní přínosy by měl patřit přehled o stavu pracovišť v reálném čase, dostatek kvalitních dat v jednotné databázi k tvorbě vzájemně srovnatelných reportů, analýz a ke sledování trendů a připravená HW i datová infrastruktura pro další MES-funkcionality (vizualizace, alarmy, stav zakázek, zásahy údržby, kvalifikační matice, záznam neshod apod.).


 
  

- PR -

Peníze od Ježíška? V lednu si dopřejte Apple za zlomek původní ceny

Obálka od babičky, příspěvek od rodičů, něco od strýčka. Vánoce jsou pryč, ale peníze zůstaly. Leden přináší jedinečnou šanci pořídit si prémiovou Apple techniku za ceny, které jindy neuvidíte.

  

- PR -

Revoluce ve správě dokumentů:

elektronické spisové služby musí mít atest


Digitalizace české veřejné správy zažívá v roce 2025 jeden z nejvýznamnějších milníků poslední dekády. Zavedení povinnosti používat atestovaný systém elektronické spisové služby (eSSL) proměňuje nejen trh s řešeními pro správu dokumentů, ale především každodenní praxi tisíců organizací, které se bez tzv. spisovky neobejdou. Ačkoliv se v odborných diskusích často zdůrazňuje především splnění zákonných požadavků, realita je komplexnější.