facebook
Aktuality -> IT Projekty - 26. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

LANXESS digitalizuje své výrobní procesy

TrendMinerChemická společnost LANXESS postupně digitalizuje své výrobní procesy. Aktuálně zavedla samoobslužný analytický systém založený na platformě TrendMiner od společnosti Software AG. Cílem této modernizace je efektivnější využití surovin a energie a v důsledku pak i zvýšení produktivity a kvality výroby s nižšími náklady. Analýzu dat prostřednictvím nástroje TrendMiner už využívají dvě třetiny všech provozů LANXESS.LANXESS je příkladem společnosti úspěšně procházející digitální transformací. Svou iniciativu v oblasti digitalizace zahájila v roce 2017 a za tímto účelem zřídila specializovanou obchodní jednotku. Ta má na starosti vývoj digitálních obchodních modelů, zavádění nových technologií v hodnotovém řetězci a prohlubování znalostí a dovedností v rámci digitalizace u zaměstnanců.

Aktuálně používají nástroj TrendMiner téměř dvě třetiny z přibližně 120 závodů společnosti LANXESS. Jedná se i o hlavní výrobní podniky v Německu, Belgii, USA a v Indii. Díky platformě TrendMiner mohou specialisté LANXESS podrobně analyzovat výrobní procesy a velmi rychle přijít na případné problémy a nesrovnalosti ve výrobě.

Jörg Hellwig, ředitel pro digitalizaci ve společnosti LANXESS, zdůrazňuje, že algoritmy použité v řešení TrendMiner přinášejí ve výsledku velké ekonomické výhody. „Již první testování nástroje TrendMiner prokázaly, že snižuje náklady, urychluje a zkvalitňuje výrobu. Analýza dat ve výrobě bude v nadcházejících letech pro chemiky a chemické inženýry zásadní,“ vysvětluje Jörg Hellwig.

LANXESS


LANXESS má přibližně 15 500 zaměstnanců v 33 zemích a zastoupení v 60 výrobních provozech po celém světě. Základ činnosti společnosti LANXESS tvoří vývoj, výroba a prodej chemických meziproduktů, přísad, speciálních chemikálií a plastů.

Foto: LANXESS

 


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.