Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 26. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

LANXESS digitalizuje své výrobní procesy

TrendMinerChemická společnost LANXESS postupně digitalizuje své výrobní procesy. Aktuálně zavedla samoobslužný analytický systém založený na platformě TrendMiner od společnosti Software AG. Cílem této modernizace je efektivnější využití surovin a energie a v důsledku pak i zvýšení produktivity a kvality výroby s nižšími náklady. Analýzu dat prostřednictvím nástroje TrendMiner už využívají dvě třetiny všech provozů LANXESS.LANXESS je příkladem společnosti úspěšně procházející digitální transformací. Svou iniciativu v oblasti digitalizace zahájila v roce 2017 a za tímto účelem zřídila specializovanou obchodní jednotku. Ta má na starosti vývoj digitálních obchodních modelů, zavádění nových technologií v hodnotovém řetězci a prohlubování znalostí a dovedností v rámci digitalizace u zaměstnanců.

Aktuálně používají nástroj TrendMiner téměř dvě třetiny z přibližně 120 závodů společnosti LANXESS. Jedná se i o hlavní výrobní podniky v Německu, Belgii, USA a v Indii. Díky platformě TrendMiner mohou specialisté LANXESS podrobně analyzovat výrobní procesy a velmi rychle přijít na případné problémy a nesrovnalosti ve výrobě.

Jörg Hellwig, ředitel pro digitalizaci ve společnosti LANXESS, zdůrazňuje, že algoritmy použité v řešení TrendMiner přinášejí ve výsledku velké ekonomické výhody. „Již první testování nástroje TrendMiner prokázaly, že snižuje náklady, urychluje a zkvalitňuje výrobu. Analýza dat ve výrobě bude v nadcházejících letech pro chemiky a chemické inženýry zásadní,“ vysvětluje Jörg Hellwig.

LANXESS


LANXESS má přibližně 15 500 zaměstnanců v 33 zemích a zastoupení v 60 výrobních provozech po celém světě. Základ činnosti společnosti LANXESS tvoří vývoj, výroba a prodej chemických meziproduktů, přísad, speciálních chemikálií a plastů.

Foto: LANXESS

 


 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Jak na automatizaci ve výrobní firmě

SoliteaRychlé tempo moderní doby a zvyšující se spotřebitelské nároky kladou čím dál větší důraz na preciznost výroby. Pokračující pandemie covidu-19 pak k tomu přidává i tlak na efektivitu a časovou přesnost dodávek.