facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 23. 5. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kybernetický útok firma vyřešila přechodem na cloudové řešení

DBKSpolečnost Infor se pochlubila, že její zákazník DBK David + Bader, subdodavatel elektronických a klimatizačních systémů do automobilového průmyslu, úspěšně migroval na cloudové řešení Infor CloudSuite Automotive. Řešení se podařilo uvést do provozu pouhé tři týdny poté, co kybernetický útok paralyzoval existující on-premise systém.Firma DBK David + Baader, která má pobočku i v ČR a je dlouholetým zákazníkem Inforu, donedávna využívala ERP řešení Infor LN v lokál­ní instalaci. Když ale systém napadli kybernetičtí útočníci, kteří paralyzovali kompletní technickou infrastrukturu a poškodili všechny zálohy, společnost ztratila během několika sekund svá aktuální data a byla nucena se vrátit k oběhu papírových dokumentů. Masivní odstávky provozu a problémy s dodávkami způsobily nemalé ekonomické škody. Roční obrat firmy totiž přesahuje 150 milionů EUR a zaměstnává zhruba 750 lidí v německé centrále a pobočkách ve Francii, Velké Británii, Rakousku, Švédsku, Číně, USA a České republice.

Ve spolupráci s firmou Infor se DBK podařilo zprovoznit nový IT systém v cloudu během několika týdnů s přísně nastavenými bezpečnostními standardy. Do systému byla importována data ze záloh uložených několik dní přes útokem a doplněny následné změny. Nový systém je jako SaaS řešení hostován v datových centrech Amazon Web Services v Německu a splňuje tak evropské požadavky na ochranu dat.

„Útok na společnost DBK nám připomněl, že kybernetický útok dnes dokáže otřást samotnou existencí každé firmy,“ řekl Joachim Harb, senior viceprezident a generální manažer Infor pro střední Evropu. „V Inforu cítíme svou zodpovědnost nejen za podporu našich zákaz­ní­ků v nouzi, ale také za prevenci před takovými útoky s využitím cloudové technologie s nejvyššími bezpečnostními standardy.“


 
  

- Inzerce -

Čtvrtá průmyslová evoluce

IT Systems 6/2022Brzy tomu bude už deset let, kdy se objevil pojem Průmysl 4.0, který evokoval, že digitální technologie přináší do průmyslu něco převratného, revolučního. Někdo proto může být zklamaný, že ve skutečnosti se žádná průmyslová revoluce nekoná. Ano, různé digitální technologie, jako je internet věcí, umělá inteligence a analýza tzv. velkých dat, jež jsou aplikované v továrnách, zvyšují efektivitu a výkonnost.

  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.