facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 23. 5. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kybernetický útok firma vyřešila přechodem na cloudové řešení

DBKSpolečnost Infor se pochlubila, že její zákazník DBK David + Bader, subdodavatel elektronických a klimatizačních systémů do automobilového průmyslu, úspěšně migroval na cloudové řešení Infor CloudSuite Automotive. Řešení se podařilo uvést do provozu pouhé tři týdny poté, co kybernetický útok paralyzoval existující on-premise systém.Firma DBK David + Baader, která má pobočku i v ČR a je dlouholetým zákazníkem Inforu, donedávna využívala ERP řešení Infor LN v lokál­ní instalaci. Když ale systém napadli kybernetičtí útočníci, kteří paralyzovali kompletní technickou infrastrukturu a poškodili všechny zálohy, společnost ztratila během několika sekund svá aktuální data a byla nucena se vrátit k oběhu papírových dokumentů. Masivní odstávky provozu a problémy s dodávkami způsobily nemalé ekonomické škody. Roční obrat firmy totiž přesahuje 150 milionů EUR a zaměstnává zhruba 750 lidí v německé centrále a pobočkách ve Francii, Velké Británii, Rakousku, Švédsku, Číně, USA a České republice.

Ve spolupráci s firmou Infor se DBK podařilo zprovoznit nový IT systém v cloudu během několika týdnů s přísně nastavenými bezpečnostními standardy. Do systému byla importována data ze záloh uložených několik dní přes útokem a doplněny následné změny. Nový systém je jako SaaS řešení hostován v datových centrech Amazon Web Services v Německu a splňuje tak evropské požadavky na ochranu dat.

„Útok na společnost DBK nám připomněl, že kybernetický útok dnes dokáže otřást samotnou existencí každé firmy,“ řekl Joachim Harb, senior viceprezident a generální manažer Infor pro střední Evropu. „V Inforu cítíme svou zodpovědnost nejen za podporu našich zákaz­ní­ků v nouzi, ale také za prevenci před takovými útoky s využitím cloudové technologie s nejvyššími bezpečnostními standardy.“


 
  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.

  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.

 
Nepodařilo se připojit k serveru.