facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 6. 9. 2019

Královéhradecký kraj sjednotí nemocniční informační systémy

lékařKrálovéhradecký kraj uzavřel se společností ICZ smlouvu na dodávku jednotného nemocničního systému AMIS*HD pro svá zdravotnická zařízení. Software AMIS*HD eviduje zdravotnickou dokumentaci pacienta a je užitečným pomocníkem při určování jeho léčby. Královéhradecko se stane prvním krajem v republice se sjednoceným nemocničním řešením tohoto typu.Systém se stane páteřním zdrojem informací pro poskytování zdravotních služeb. Obsahuje veškerou zdravotnickou dokumentaci, jeho prostřednictvím lze zasílat elektronické žádanky na vyšetření a laboratorní výsledky nebo zpracovává data z přístrojové techniky.

Řešení ICZ AMIS*HD navíc přichází s novými technologiemi s prvky umělé inteligence, které sledují procesy léčby a proaktivně varují zdravotnický personál před možným pochybením. Řešení rovněž podporuje racionalizaci využívání zdrojů, a tím pro pacienta zajišťuje efektivnější, plynulejší a komfortnější průběh léčebného postupu.

Mezi zdravotnická zařízení v regionu, která propojí nemocniční informační systém ICZ AMIS*HD, patří Oblastní nemocnice Jičín, Oblastní nemocnice Náchod, Oblastní nemocnice Trutnov a Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem.

Smlouvu na dodávku jednotného nemocničního systému v hodnotě 36 milionů korun podepsali Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje, a Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ.

„Královéhradecko jako první z krajů zrealizovalo pořízení jednotného nemocničního informačního systému, který zlepší vzájemnou komunikaci, zpracování a vyhodnocování dat krajských zdravotnických zařízení,“ informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar, který byl rovněž přítomen u podpisu smlouvy. „Je to důležitý moment pro Královéhradecký kraj a jeho nemocnice. Povedlo se dokončit vleklé výběrové řízení, které trvalo dva roky. Věřím, že nákup nového softwaru přispěje k chodu našich nemocnic, zefektivní práci všech zaměstnanců a v neposlední řadě přispěje k lepším zdravotním službám pro pacienty,“ uvedl hejtman kraje Jiří Štěpán.


 
  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.

  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.