facebook
Aktuality -> IT Projekty - 4. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Krajský úřad Jihomoravského kraje uspíšil kvůli koronaviru přechod na virtuální desktopy

Jihomoravský kraj kvůli nouzovému stavu uspíšil přechod svého úřadu na virtuální desktopy na platformě VMware Horizon. Probíhající postupný přechod z fyzických počítačů na novou technologii, který měl původně skončit až koncem tohoto roku, výrazně uspíšilo březnové vyhlášení nouzového stavu a související uzavření krajského úřadu pro veřejnost. Nutný přesun velké části zaměstnanců do režimu práce z domova znamenal okamžité zavedení virtuálních desktopů pro chybějící uživatele.Téměř 200 zaměstnancům byla nová technologie implementována během necelého jednoho dne. Prostřednictvím technologie VMware Horizon tak nyní může z domova plnohodnotně pracovat více než polovina z celkových 800 uživatelů. Všechny kritické služby, které kraj poskytuje – od zajištění zdravotnictví přes sociální služby po dopravu – mohou být poskytovány bez přerušení.

„Kvůli krizové situaci jsme potřebovali reagovat skutečně rychle a přejít do režimu práce na dálku. Použití virtuálních desktopů běžících na platformě VMware Horizon se ukázalo jako klíčové, umožnilo zaměstnancům zpřístupnit všechny důležité systémy, aplikace a data pro práci z domova. Zaměstnanci, kteří potřebují k práci interní informační systémy, mají plný přístup k tomu, co potřebují, a mohou naplno vykonávat svou práci. To nám umožnilo nadále poskytovat služby obyvatelům Jihomoravského kraje,“ říká vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Jihomoravského kraje Miroslav Vacula.

Miroslav Vacula
Miroslav Vacula

Cílem celého procesu přechodu na virtuální desktopy VMware Horizon 7 je co nejvíce minimalizovat nutnost obměny počítačů Úřadu a do budoucna zavést tenké klienty. Klíčové je i zvýšení bezpečnosti uživatelských dat, umožnění bezpečného přístupu k interním systémům z externích lokalit, zjednodušení správy IT a dosažení finančních úspor. Důležitým aspektem je i snazší možnost budoucího přesunu systémů do cloudové infrastruktury.

Pro technologii virtuálních desktopů se Krajský úřad rozhodl s ohledem na finance i stav klientských pracovních stanic. Proces přechodu probíhá od roku 2018, kdy byla navýšena rychlost připojení do internetu na symetrických 1 Gb/s a kdy se nastartovala obměna serverové infrastruktury. Ta pokračovala i v roce 2019 spolu s pořizováním a zaváděním virtuálních desktopů VMware Horizon 7, celý proces měl být původně dokončen až koncem tohoto roku. Implementaci VMware Horizon zajišťovali partneři VMware – společnosti Com-Sys TRADE a Arrow ECS.


 
  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.

  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?