Asseco Helios 1
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 24. 7. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Konfigurátor Infor CPQ pomáhá v RACCOON s výrobou automatických dveří

RACCOONSpolečnost RACCOON, která vyrábí automatické a karuselové dveře spolu s hliníkovými konstrukcemi, začala využívat konfigurátor Infor CPQ. Bezprostředně po implementaci nové řešení výrazně zjednodušilo a zkrátilo obchodní proces i technickou přípravu výroby. Díky konfigurátoru je nabídka pro zákazníka připravena během několika minut. Souběžně s ní aplikace zpracuje podklady pro zakázkovou výrobu.Před nasazením konfigurátoru Infor CPQ bránila zrychlení obchodního procesu a růstu prodeje sortimentu závislost jednotlivých oddělení na činnostech jako specifikace vybavenosti, rozměrů, založení položky nebo i kusovníku. Nyní může obchodník komfortně, rychle a snadno nakonfigurovat bezchybnou položku. Konfigurátor následně automaticky vytvoří kusovník, který obsahuje všechny komponenty pro výrobu.

„Zavést konfigurátor jsme se rozhodli primárně pro automatické dveře, jelikož mají v naší firmě dlouhou tradici a značnou prodejnost. Před zavedením konfigurátoru byl proces tvorby nabídky zdlouhavý a nepružný. Následné objednávky a tvorby kompletních kusovníků pro výrobu byly časově náročné, předání informací nebylo stoprocentní. Zavedením konfigurátoru jsme nejen uvolnili ruce našemu konstrukčnímu oddělení, ale zároveň jsme eliminovali lidskou chybu a urychlili tok informací do výroby, což vedlo ke zrychlení vytváření a celkovému zlepšení nabídky našim klientům,“ říká Petr Lachman, obchodní ředitel firmy RACCOON.

RACCOON

RACCOON nástroj nasadil ve spolupráci se softwarovou a konzultační firmou ITeuro. Samotná implementace trvala necelé tři měsíce. Zahájena byla v prosinci roku 2019, začátkem letošního února se už konfigurátor využíval pro automatické dveře. Následovaly práce na dalších konfiguračních modelech pro ostatní části produktového portfolia. Společnost RACCOON jak při náběhu, tak nyní při rozšiřování využití čerpá ze zkušeností sesterské firmy ISAN Radiátory. Ta sídlí ve stejném areálu a rovněž má od ITeuro konfigurátor Infor CPQ i ERP systém Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).

„Díky konfigurátoru můžeme velmi rychle implementovat jakékoliv novinky napříč celou firmou, ihned a bezchybně předat tuto informaci výrobě a pružně reagovat na potřeby zákazníka a trhu. Jsme pár měsíců po zavedení konfigurátoru a již nyní ho hodnotíme velmi pozitivně. Jsme rádi, že jsme tento krok zvolili a konfigurátor nasadili. Přínos jsme viděli okamžitě a naplno se projeví v období stavební špičky, kdy ho určitě ocení všichni kolegové,“ dodává Petr Lachman.


 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Přejděte na cloud pomocí řešení QNAP

Objevte možnosti hybridních cloudových aplikací QNAP


QNAPCloud je dnes klíčovým pojmem v odvětví IT, ať už se budeme bavit o ukládání dat, sdílení souborů či vzdáleném přístupu až po vzdálené zálohování. Společnost QNAP poskytuje různá cloudová řešení, která integrují veřejné cloudové služby pro spolupráci s QNAP NAS a usnadňuje tak podnikům implementaci hybridních cloudových aplikací s vyšší nákladovou efektivitou, flexibilitou a bezpečností.