facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 1. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

KasperskyNová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a sdílení souborů přes Microsoft Teams. Řešení tak chrání nejen doručenou poštu před phishingem, ale nově také zajistí, že budou prostřednictvím SharePoint Online sdíleny pouze nezávadné soubory.Phishing zůstává pro firemní uživatele vážnou hrozbou. Podle statistik společnosti Kaspersky za celý loňský rok zaútočilo na korporátní uživatele 186 milionů škodlivých spamových zpráv, což je o 54 milionů více než v předešlém roce. Jednou z nejúčinnějších phishingových technik toku 2019 byly e-maily, které se vydávaly za automatická upozornění existujících služeb, například Microsoftu Outlook. Uživatelé byli v těchto e-mailech vyzýváni k tomu, aby zadali své přihlašovací údaje k firemním e-mailům, čímž poskytli hackerům možnost, jak na firmu zaútočit.

Vylepšení Kaspersky Security for Microsoft Office 365, které je nyní k dispozici, zvyšuje ochranu před phishingem prostřednictvím speciální anti-spoofing funkce. Ta chrání uživatele před zacílenými phishingovými e-maily, které jsou zdánlivě odeslány kolegou nebo dodavatelem. Ve skutečnosti ale používají pozměněné (spoofed) domény. Tato nová funkcionalita umožňuje zákazníkovi vytvořit seznam důvěryhodných firemních a dodavatelských domén, díky němuž následně produkt sám rozpozná potenciálně škodlivý e-mail zaslaný z falešné domény.

Ve snaze maximálně snížit riziko ostatních hrozeb, rozšiřuje řešení Kaspersky Security for Microsoft Office 365 ochranu i na aplikace SharePoint Online a Microsoft Teams, čímž chrání veškeré kanály pro spolupráci a komunikaci v rámci kancelářského balíčku Microsoft Office 365. To ocení především firmy umožňující svým zaměstnancům pracovat na dálku. Díky rozšíření funkčnosti se nyní malware do jejich sítě nedostane přes službu SharePoint Online. Produkt totiž detekuje škodlivý soubor ihned po jeho nahrání. Následně ho přesune do karantény a prostřednictvím ovládacího panelu poskytne správci zabezpečení IT report o detekci a potřebné statistiky. Administrátoři dále mohou spravovat a upřesňovat rozsah kontroly firemních SharePointů. Mohou tak například přidávat ochranu pouze vybraným stránkám, nebo všem najednou.

Kaspersky Security for Microsoft Office 365

Když se škodlivý soubor dostane do koncového zařízení zaměstnance jinou cestou a ten se jej nevědomě pokusí sdílet s ostatními prostřednictvím chatu nebo dalších kanálů, řešení ho ihned odhalí a umístí do karantény. Ostatní uživatelé jej tak nebudou mít ani možnost otevřít, čímž by došlo k infekci jejich zařízení.

Současně s uvedením nové verze prodloužila společnost Kaspersky bezplatnou zkušební verzi produktu na šest měsíců, aby v současné krizi firmám pomohla se zabezpečením vzdálené práce.


 
  

- Inzerce -

Začněte prodávat online

Jak na e-shop do 10 dnů?


ABRAOslabuje váš byznys ztráta osobního kontaktu se zákazníky? Nyní je čas definitivně se rozhodnout pro spuštění prodeje online. V situaci, kdy není, ať už z jakéhokoliv důvodu, možné prodávat zboží zákazníkům přímo, je investice do e-commerce rychlou cestou, jak minimalizovat případné ztráty.

  

- Inzerce -

iPodnik: Kdo clouduje, ten jede

iPodnikKaždým dnem, více než kdy jindy, vyniká, že firmy, které jsou schopné fungovat online a skladují svá data v cloudových úložištích, fungují mnohem flexibilněji než ty, které spoléhají na fyzický hardware a papírové složky.