facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 25. 8. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kamerová sada NetRex zjednoduší distanční výuku přes YouTube

NetRexSpolečnost NetRex, která se zabývá vývojem chytrých kamerových systémů, v období koronaviru testovala na základních školách různá řešení distanční výuky se zapojením videa. Výsledkem je jednoduchá kamerová sada, která slouží k frontální výuce s pomocí výkladu předem nahraného na školní YouTube kanál. Ukazuje se, že tento způsob může dobře odpovídat současnému stavu připravenosti základních škol i žáků na vzdálenou výuku.Změna školského zákona, která byla v 18. srpna 2020 schválena Sněmovnou, ukládá dětem povinnost účastnit se distanční výuky jako součásti povinné školní docházky. Formu výuky na dálku zákon nestanoví, proto bude záviset na posouzení dané školy. Technických platforem a tím pádem i možností, jak vzdělávat žáky a studenty v jejich domovech, je přitom celá řada.

Řešení, které otestovala společnost NetRex, se zaměřuje na náhradu frontální výuky, která je stále zapotřebí zvláště na základních školách. V jarním období koronavirové pandemie se mnoho učitelů základních škol omezilo na pouhé zadávání úkolů s pomocí e-mailu. Videokonference se zvláště u mladších žáků neukázaly vždy jako vhodné a streaming videa narážel na nedostatečnou technickou připravenost či nesmělost učitelů. Kamerová sada NetRex umožňuje jednoduše nahrát výklad učitele například ve školním kabinetu a následně video zařadit a sdílet v prostředí neveřejného kanálu na YouTube.

Základem řešení je HDTV síťová kamera se zabudovaným mikrofonem AXIS M1135 instalovaná na stativu. Video se zapíná a vypíná pomocí externího tlačítka se signalizační LED diodou, na něž je kamera připojená. Pedagog tak nepotřebuje žádné školení nebo pokročilé technické znalosti. Jednoduše přijde před kameru, zmáčkne tlačítko pro začátek přenosu, a když se rozsvítí indikační dioda, výuka může začít. Přenos po skončení hodiny vypne opět stiskem stejného tlačítka. S pomocí aplikace CamStreamer integrované v kameře se záznam automaticky přenáší do příslušného videokanálu na platformě YouTube, jež mají žáci k dispozici i bez nutnosti přihlašování. Hodiny jsou neveřejné a dostanou se k nim pouze ti, kteří mají příslušný odkaz.
 


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě


Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

Helios
- inzerce -