facebook
Aktuality -> IT Projekty - 11. 5. 2018 15:10

Internet věcí pro dálkové odečty vody

IoT.waterSpolečnost IoT.water, která nabízí řešení pro dálkové odečty vody na bázi IoT, vyhodnotila zkušenosti z pilotních projektů a vybrala České Radiokomunikace (CRA) jako svého partnera pro další aktivity.



IoT.water nabízí své služby dálkových odečtů významným vodárenským společnostem, jakož i městům a obcím v rámci celé ČR. Jsou integrátorem IoT služeb – vyvíjejí vlastní hardware, aplikace pro zpracování dat a dodávají komplexní řešení pro správu a odečty vodoměrů. První komerční projekty v počtu dvou tisíc instalací byly zahájeny na podzim roku 2017. Na základě výsledků těchto pilotních projektů IoT.water vybrala i pro další projekty síť LoRaWAN, kterou provozují České Radiokomunikace už od roku 2016.

„V současné době pokračujeme v rozšiřování naší IoT sítě LoRaWAN na základě potřeb zákazníků. Pokrýváme nadále taková místa, kde je reálné využití služeb v rámci IoT. Společnost IoT.water je jedním z typických partnerů, u kterých vznikla poptávka po dokrytí signálem. V rámci svých pilotních projektů zákazníci IoT.water potvrdili, že LoRaWAN je pro potřebu dálkových odečtů vhodnou technologií,“ uvádí k uzavření spolupráce Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli pro spolupráci s CRA, je individuální přístup a možnost přizpůsobit pokrytí IoT sítě potřebám našich zákazníků,“ dodává ke spolupráci s CRA jednatel společnosti IoT.water Pavel Válek.

IoT síť postavená na technologii LoRaWAN pokrývá v současné době aglomerace na celém území ČR. V současné době probíhá plánované dokrývání a také individuální výstavba na základě poptávky po dostupnosti signálu v konkrétních projektech.

Mapa pokrytí IoT


 
  

- Inzerce -

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 699 Kč.