facebook
Aktuality -> IT Projekty - 11. 5. 2018 15:10

Internet věcí pro dálkové odečty vody

IoT.waterSpolečnost IoT.water, která nabízí řešení pro dálkové odečty vody na bázi IoT, vyhodnotila zkušenosti z pilotních projektů a vybrala České Radiokomunikace (CRA) jako svého partnera pro další aktivity.IoT.water nabízí své služby dálkových odečtů významným vodárenským společnostem, jakož i městům a obcím v rámci celé ČR. Jsou integrátorem IoT služeb – vyvíjejí vlastní hardware, aplikace pro zpracování dat a dodávají komplexní řešení pro správu a odečty vodoměrů. První komerční projekty v počtu dvou tisíc instalací byly zahájeny na podzim roku 2017. Na základě výsledků těchto pilotních projektů IoT.water vybrala i pro další projekty síť LoRaWAN, kterou provozují České Radiokomunikace už od roku 2016.

„V současné době pokračujeme v rozšiřování naší IoT sítě LoRaWAN na základě potřeb zákazníků. Pokrýváme nadále taková místa, kde je reálné využití služeb v rámci IoT. Společnost IoT.water je jedním z typických partnerů, u kterých vznikla poptávka po dokrytí signálem. V rámci svých pilotních projektů zákazníci IoT.water potvrdili, že LoRaWAN je pro potřebu dálkových odečtů vhodnou technologií,“ uvádí k uzavření spolupráce Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli pro spolupráci s CRA, je individuální přístup a možnost přizpůsobit pokrytí IoT sítě potřebám našich zákazníků,“ dodává ke spolupráci s CRA jednatel společnosti IoT.water Pavel Válek.

IoT síť postavená na technologii LoRaWAN pokrývá v současné době aglomerace na celém území ČR. V současné době probíhá plánované dokrývání a také individuální výstavba na základě poptávky po dostupnosti signálu v konkrétních projektech.

Mapa pokrytí IoT


 
  

- Inzerce -

Českým firmám se otevřely dveře ke službám kanceláře budoucnosti

12-konicabonus-01Česká republika se stala jednou z osmi zemí světa, kde společnost Konica Minolta představila unikátní řešení s názvem Workplace Hub (WPH). Na jejím vývoji se podíleli i odborníci brněnského Business Innovation Center Konica Minolta, kteří vytvořili jádro softwaru.

  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

Začátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.