facebook
Aktuality -> IT Projekty - 11. 5. 2018 15:10

Internet věcí pro dálkové odečty vody

IoT.waterSpolečnost IoT.water, která nabízí řešení pro dálkové odečty vody na bázi IoT, vyhodnotila zkušenosti z pilotních projektů a vybrala České Radiokomunikace (CRA) jako svého partnera pro další aktivity.IoT.water nabízí své služby dálkových odečtů významným vodárenským společnostem, jakož i městům a obcím v rámci celé ČR. Jsou integrátorem IoT služeb – vyvíjejí vlastní hardware, aplikace pro zpracování dat a dodávají komplexní řešení pro správu a odečty vodoměrů. První komerční projekty v počtu dvou tisíc instalací byly zahájeny na podzim roku 2017. Na základě výsledků těchto pilotních projektů IoT.water vybrala i pro další projekty síť LoRaWAN, kterou provozují České Radiokomunikace už od roku 2016.

„V současné době pokračujeme v rozšiřování naší IoT sítě LoRaWAN na základě potřeb zákazníků. Pokrýváme nadále taková místa, kde je reálné využití služeb v rámci IoT. Společnost IoT.water je jedním z typických partnerů, u kterých vznikla poptávka po dokrytí signálem. V rámci svých pilotních projektů zákazníci IoT.water potvrdili, že LoRaWAN je pro potřebu dálkových odečtů vhodnou technologií,“ uvádí k uzavření spolupráce Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli pro spolupráci s CRA, je individuální přístup a možnost přizpůsobit pokrytí IoT sítě potřebám našich zákazníků,“ dodává ke spolupráci s CRA jednatel společnosti IoT.water Pavel Válek.

IoT síť postavená na technologii LoRaWAN pokrývá v současné době aglomerace na celém území ČR. V současné době probíhá plánované dokrývání a také individuální výstavba na základě poptávky po dostupnosti signálu v konkrétních projektech.

Mapa pokrytí IoT


 
POINT.X (2018-19)
  

- Inzerce -

Service Desk aneb řízení služeb IT

OnlioProvoz jakéhokoli systému – a nemusí jít jen o informační technologie – vyžaduje efektivní přebírání a zpracování požadavků jak od koncových uživatelů, tak i od pracovníků IT oddělení. A případně dalších stran.

  

- Inzerce -

Do České republiky míří Qlik Sense Tour

Qlik Sense TOur 2018, 23. květen, PrahaPo roce se v Praze opět zastaví turné Qlik Sense Tour 2018, které ukáže jak bude vypadat blízká budoucnost vizuálních analýz a business intelligence. Na programu jsou trendové prezentace, série úderných demo ukázek, i workshop, kde si účastníci budou moci vytvořit vlastní, plně funkční aplikaci v Qlik Sense. Zažijte budoucnost datových analýz v přímém přenosu. Qlik přichází v nejlepší formě – v Praze 23. května.