facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 14. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Iniciativa Právem proti koronaviru zavádí telefonickou právní podporu zdarma

mylaw.czPortál mylaw.cz spouští iniciativu s názvem Právem proti koronaviru, která během pandemie poskytuje občanům i podnikatelům telefonické konzultace s advokáty zdarma. Do iniciativy , jejímž cílem je pomoc při orientaci ve složité právní a ekonomické situaci způsobené dopady šíření koronaviru, se zapojily desítky advokátních kanceláří.V reakci na výjimečnou situaci spustila platforma mylaw.cz projekt, díky kterému mohou právníci poskytovat veřejnosti nadstandardní pomoc. Prostřednictvím této iniciativy s názvem „Právem proti koronaviru“ mohou občané a podnikatelé zdarma využít telefonické konzultace s právníky a daňovými poradci. „Dopady pandemie COVID-19 budou pro celou společnost nepochybně obrovské a budou mimo jiné i skutečnou výzvou pro právní stát. Zorientovat se v právním řádu totiž nebude vůbec jednoduché, již nyní je obtížné aplikovat platné právo na zcela nové situace. O to složitější je sledovat obrovské množství akutně přijímaných nových předpisů a legislativních změn,“ uvádí advokát Vojtěch Sucharda, zakladatel portálu mylaw.cz.

Díky zapojení mezinárodní právní sítě Arrows International se projektu účastní i advokátní kanceláře z více než dvaceti států Evropy a USA, ale také Izraele. Pomohou tak řešit i právní problémy s mezinárodním přesahem.

Pomoc pro fyzické i právnické osoby

Platforma mylaw.cz poskytuje veřejnosti již delší dobu srozumitelný a ověřený právní obsah, jakou jsou články na konkrétní témata nebo různé vzory ke stažení. Kromě toho umožňuje využít přímé chatové nebo e-mailové konzultace s právníky. Nově zavedené telefonické konzultace spojí tazatele přímo se specialistou v konkrétním oboru, aby získal potřebné informace rychle a efektivně nad rámec standardních způsobů. „Telefonické konzultace mohou využívat podniky všech velikostí, živnostníci, ale i občané řešící ekonomické a právní problémy. Věříme, že díky množství zapojených advokátů nápor dotazů zvládneme,“ říká Vojtěch Sucharda.

Rady pro akutní případy

Telefonické konzultace bude platforma po dobu nouzového stavu poskytovat zdarma. Klienti získají od právních specialistů základní rady, jak řešit své akutní případy. Může se jednat například o informace, kam se obrátit ohledně finanční pomoci, na co si dát pozor při dodržení smluvních vztahů, anebo jak vhodně řešit pracovněprávní záležitosti. „Advokáti tu jsou a vždy byli pro lidi. Nyní je ta správná doba, kdy jim mohou díky novým technologiím pomoci více než kdy dříve. A to bez nutnosti opustit bezpečí domova, což je v aktuální situaci velká výhoda,“ dodává Vojtěch Sucharda.


 
  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?

  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.