facebook LinkedIN LinkedIN - follow

IFS vydala service pack pro IFS Aplikace 8

S více jak třiceti inovacemi v oblasti user experience a plánování přichází nový service pack pro IFS Aplikace 8. Jednou z hlavních novinek je tzv. vizualizér, který plánovačům v grafické podobě zprostředkovává informace o stavu výroby.Balíček Manufacturing Enhancement Package (MEP) pro IFS 8 především zjednodušuje procesy plánování a nákupu. Hlavní inovace, které podle zástupců IFS do značné míry vycházejí z požadavků samotných uživatelů, se soustředily na oblast MRP (Material Requirements Planning, plánování materiálových požadavků) a procesy úzce související s předpisy a průmyslovými standardy, jako např. kontrola odborné způsobilosti zaměstnanců pro výrobní úkony.

 

„Očekávám, že o balíček inovací projeví zájem i čeští zákazníci. Jedním z důvodů je fakt, že technologická platforma IFS Foundation1 CPS2 je zpětně kompatibilní i s aplikační logikou CPS1. To umožní využít funkcionality vylepšené na základě uživatelských zkušeností bez nutnosti upgradu zákaznických úprav,“ uvedl Pavel Bláhovec, obchodní ředitel IFS Czech.

 

Některá vylepšení obsažená v MEP jsou v průmyslu nezbytná. Jde o evidenci nákupních objednávek včetně jejich přesného namapování na probíhající výrobní zakázky, a to i v případě, že ještě není zcela jasné, jak bude finální produkt vypadat. To je nutné například v odvětví obrany, kde je potřeba zahájit nákupní objednávky, přestože ještě nejsou finalizována veškerá základní data.

 

Pravá ruka plánovačů

Součástí nově uvedeného balíčku inovací je i nové vizualizér projektů, který poskytuje podporu plánovačům a manažerům. Manufacturing Visualizer přináší aktuální informace o současném stavu výroby z pohledu zdrojů a materiálů. Informace jsou zobrazeny ve formě různých grafů s možností variabilního uživatelského nastavení. Jde o více než jen grafický nástroj pro vizualizaci, Manufacturing Visualizer funguje jako podklad pro zahájení nezbytných akcí pro podporu výrobních procesů. Manufacturing Visualizer byl instalován, testován a hodnocen dvěma zákazníky, kteří hodnotili vysokou kvalitu produktu a především skutečnost, že plně naplňuje funkční požadavky a očekávání.


 
  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -