facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 8. 4. 2016

IDC se snaží lovit digitální talenty pomocí soutěže

IDCSpolečnost IDC spustila novou soutěž s názvem Cirkus talentů a vyzývá mladé inovátory, aby představili svoje nápady, jak zefektivnit nebo zlepšit provoz a fungování ve firmách pomocí digitální inovací. IDC se přitom řídí pravidlem dospívajících „nevěř nikomu, komu je přes třicet“ a soutěž je tak otevřeně diskriminační, pokud jde o věk soutěžících. Pro účast v soutěži je nutné být ve věku 18-30 let.Jak bude soutěž probíhat? Už v rámci přihlášky do soutěže si účastníci vyberou nějakou reálnou společnost nebo produkt, které podle nich totálně zaspávají digitální dobu. Název společnosti se v přihlášce neuvádí, pouze se popíše předmět jejího podnikání a definuje vlastní rada, jak naskočit na digitální vlnu a převálcovat konkurenci. Přihlášku musí poslat každý účastník zvlášť, ale lze se sdružit do maximálně tříčlenných týmů, pro které vymyslí společný název. Přihlášky je nutné odeslat nejpozději do 25. dubna 2016.

V dalším kole soutěže usedne nad nápady účastníků komise složená z odborníků na digitální transformaci a zástupci partnerských společností. Tato komise do 2. května 2016 vybere maximálně pět nejlepších týmů, které dostanou šanci zúčastnit se mentorovaných workshopů, na nichž zdokonalí a doladí svá řešení. Finále pak čeká na pět nejlepších talentů, kteří dostanou příležitost své nápady osobně prezentovat 16. června 2016 na mezinárodní konferenci IDC Digital Transformation.

Roman Maco, marketingový ředitel KPMG Česká republika, která je jedním z hlavních partnerů soutěže, k Cirkusu talentů uvedl: „Vnímáme, že ti nejtalentovanější mladí inovátoři jsou na trhu práce velmi žádaní. Rozhodli jsme se je proto podpořit v Cirkusu talentů. Věříme, že právě formát soutěže je pro ně mnohem zajímavější než klasické výběrové řízení a pracovní inzeráty.“
 


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -