facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 21. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Hybridní konference ukáže přínosy a osvědčené postupy práce s kontejnery

Kontejnerizace vyřešila mnoho nedostatků tradiční virtualizace a přinesla snadnou přenositelnost aplikací a efektivnější využití zdrojů. Hlavním platformám pro správu kontejnerizovaných aplikací a ochranu, zálohování a obnovu dat a aplikací se bude věnovat program konference Kontajnery v praxi, která se uskuteční 26. září 2023 v hybridním formátu - v prezenční formě v Lindner Hotelu Gallery Central v Bratislavě s online přenosem.Díky kontejnerizaci můžete nejen urychlit vývoj a běh svých aplikací, ale také zjednodušit jejich správu a distribuci. Důvody, proč je pro sjednocení provozu různých aplikací vhodná open source kontejnerová platforma Kubernetes a jaké výhody migrace na Kubernetes přináší, představí v úvodu konference Ondřej Šika, DevOps architekt, konzultant a lektor zaměřený na open source DevOps řešení.

Inovativní řešení umožňující snadnou implementaci a správu Kubernetes v prostředí vSphere následně předvede Marek Ištók ze společnosti VMware - platforma VMware vSphere s Tanzu nabízí kromě zjednodušení aktualizací a správy i plnou kompatibilitu s Kubernetes a umožňuje integraci se stávajícími komponentami SDDC, čímž poskytuje komplexní a propojené řešení pro nasazení moderních kontejnerů v rámci stávající virtualizované infrastruktury bez nutnosti budovat nové ostrovní řešení.

Osvědčené postupy pro Kubernetes

Živou ukázkou obnovy aplikace v clusteru Kubernetes a jejího nasazení do produkce pomocí platformy pro správu dat Kasten K10 naváže Martin Beran ze společnosti Veeam Software, který se s účastníky podělí i o osvědčené postupy pro Kubernetes a migraci mezi cloudy. Komplexní řešení problémů se správou datových služeb pro kontejnerové aplikace typu „mission critical“ bežících v prostředí Red Hat OpenShift potom v podobě kontejnerově nativní platformy IBM Spectrum Fusion představí Stanislav Dzúrik ze společnosti IBM Slovensko.

O výhody, které nabízí Portworx Enterprise Storage Platform, jednotné řešení pro ukládání a správu dat pro všechny projekty Kubernetes, včetně CaaS (Containers as a Service), DBaaS (Database as a Service), SaaS a Disaster Recovery, se podělí Petra Křížová ze společnosti Pure Storage a Andrej Mišík z Exclusive Networks. Ukázkou možností efektivní evoluce kontejnerizovaných aplikací s využitím moderních platforem a přístupů naváže Jakub Veverka ze společnosti Red Hat, který se zaměří i na otázky bezpečnosti dynamických platforem a přístupů.

Odborná konference Kontajnery v praxi se koná prezenčně i online 26. 9. 2023 od 9:00 do 13:00 hodin v bratislavském Lindner Hotelu Gallery Central. Více informací a registrace na https://kontajnery.exponet.sk/


 
  

- Inzerce -

Nové povinnosti pro organizace v oblasti kybernetické bezpečnosti se blíží

S mnoha změnami přichází evrop­ská směrnice NIS2. Jejím prostřed­nictvím unie reaguje na růst digitalizace a zavádí nová opatření na ochranu důležité infrastruktury členských států. Počet organizací v ČR, které jsou podle aktuálního zákona o kybernetické bezpečnosti povinny se jím řídit, výrazně vzroste. A to z několika stovek na vyšší jednotky tisíců.

  

- Inzerce -

Phishingové e-maily jsou věrohodnější než kdy dříve. Co s tím?

Phishing není žádnou novinkou. Tato taktika sociálního inženýr­ství se mezi nástroji útočníků objevuje již desítky let a podle nejnovějších výzkumů si udržuje první příčku mezi způsoby doru­čo­vá­ní ransomwaru. O efektivitě phishingu přitom existuje mnoho exaktně doložených údajů.