facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 9. 11. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

HTC nabízí virtuální realitu jako řešení vzdálené spolupráce nejen v době pandemie

HTC Vive SyncSpolečnost HTC nově nabízí balík nástrojů pro vzdálenou spolupráci VIVE XR Suite, který se skládá z pěti aplikací, které umožní uživatelům spolupracovat navzdory fyzické vzdálenosti prostřednictvím PC, telefonů, tabletů a většiny VR zařízení. Balík obsahuje aplikace VIVE Sync, VIVE Sessions, VIVE Campus, VIVE Social a VIVE Museum, pro jejichž tvorbu se společnost HTC spojila s předními VR vývojáři. Výsledkem je řešení pro spolupráci v reálném čase, pořádání virtuálních eventů a komunikační rozhraní, které prý dává účastníkům podobný zážitek, jako kdyby se potkali v reálném světě.V evropském regionu budou mít firemní zákazníci možnost zvolit, zda zakoupí celý balík Vive XR Suite, nebo zda se rozhodnou jen pro ty komponenty, které potřebují. K dispozici budou i licence pro více uživatelů a balíčky zahrnující VR headsety.

Sadu aplikací Vive XR Suite tvoří:

VIVE Sync je řešením pro spolupráci a meetingy ve virtuální realitě (VR). Umožňuje týmům a partnerům, aby se spojili a spolupracovali ve sdíleném virtuálním prostředí. Nabízí snadno upravitelné avatary i vytváření soukromých zasedacích místností.

Vive Sync - 3D model markup

VIVE Sessions představuje platformu pro velké VR konference, výstavy a vzdělávací akce. Dává uživatelům možnost realizovat efektní virtuální prezentace. K dispozici je široká nabídka virtuálních lokací, speciálních efektů, zvukových efektů i tisíce 3D modelů.

Vive Sessions -  lobby

VIVE Campus nabízí virtuální kanceláře, vzdělávací prostory i lokace vhodné k pořádání akcí, které napodobují reálný svět, čímž podporují přirozenou komunikaci. Uživatelé mají trvale k dispozici osobní virtuální pracoviště, ve kterém mohou spolupracovat se vzdálenými týmy. Nechybí prostorová prezentace hlasu, textová komunikace ani emotikony, které napomáhají bezproblémovému porozumění. Vive Campus pohání technologie společnosti Virbela, která je součástí eXp Word Holdings.

Vive Campus - presentation

Vive Social zprostředkovává uživatelům zážitek neustále se rozrůstajícího VR universa s komunitou, která vytváří a sdílí virtuální světy, avatary i interaktivní zážitky. Dnes má platforma miliony uživatelů, kteří ji naplnili desítkami milionů výtvorů. Právě neutuchající kreativita a sdílení jsou tím, co zrodilo nekončící proud zábavných, překvapivý a okouzlujících zážitků.

Vive Social - meeting a friend

Vive Museum je prostředím, ve kterém mohou umělci tvořit, vystavovat a sdílet jejich díla s publikem. Nabízí připravené atraktivní lokace, snadnou navigaci v prostoru a komunikaci v rámci velkých skupin návštěvníků.

Vive Museum - Immateria

Mezi důležité vlastnosti a funkce Vive XR Suite patří:

  • Jediné přihlášení (SSO Single Sign-On) ke všem aplikacím XR Suite.
  • Podpora nezávisle na platformě – aplikace fungují s podporou PC, telefonů, tabletů a většiny VR zařízení
  • Mnohojazyčné uživatelské rozhraní a regionální zákaznická podpora.
  • Upravitelný Avatar: Možnost upravit avatara tak, aby co nejlépe odpovídal identitě uživatele.
  • Deep Linking: Snadný vstup do virtuálních schůzek a interakcí pomocí prostého webového odkazu.
  • Firemní správa: Centralizovaná správa všech aplikací a uživatelů.

Bližší informace výrobce připravil na stránkách www.vive.com/xrsuite.


 
  

- Inzerce -

Ochrana firemních dat přestává být výsadou velkých firem

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným


Mladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

  

- Inzerce -

Malá bedýnka velkých možností

vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT


DPDC vCube AiO TSPV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.