Aktuality -> Hardware - 15. 12. 2010

High-end smartphony s Androidem od Huawei

Firma Huawei nabízí dvě novinky chytrých telefonů lišící se velikostí. Větší verze s označením Ideos X6 bude vybavena 4,1palcovým kapacitním dotykovým displejem s rozlišením 480×800 pixelů, Wi-Fi, 14,4 Mb/s HSPA, procesorem s frekvencí 1 GHz, fotoaparátem s rozlišením 5 Mpix a možností záznamu v kvalitě HD, GPS, zvukovým systémem Dolby Mobile Surround, portem HDMI a slotem na paměťové karty.



Menší verze s označením Ideos X5 bude obsahovat 3,8palcový kapacitní dotykový displej, pravděpodobně také s rozlišením 480×800 pixelů, jelikož většina parametrů je shodná s verzí X6. Jak vidět, i Huawei vsadil na zařízení s větším displejem, což zřejmě bude trend iu dalších výrobců mobilních telefonů, aby mohli lépe konkurovat přívalové vlně tabletů.
Cena zařízení Ideos X5 a X6 nebyla zatím stanovena.


 
  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme. 

  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.