facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 28. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Hackeři objevují nové cesty pro DDoS útoky

DDOSV říjnu se opět navýšila intenzita DDoS útoků na české firmy. Útočníci přitom hledají úplně nové cesty, jak cílové servery a webové služby zahltit a vyřadit z provozu. V posledních měsících tak začali využívat pro svých DDoS útoky méně obvyklé internetové protokoly, které nejsou tak dobře zabezpečené. Nejvíce útoků bylo v říjnu z Ruska, ale nejintenzivnější útoky přitom směřovaly z Velké Británie. Vyplývá to z pravidelné měsíční analýzy statistik provozu služeb FlowGuard české společnosti ComSource.„Kybernetičtí útočníci hledají stále nové cesty a je jedno, zda za nimi stojí skutečná válka nebo nekalý konkurenční boj. Novinkou posledního měsíce je začínající růst podílu útoků přímo na aplikační vrstvě. Kromě běžných útoků z kompromitovaných počítačů a zařízení jsme zaznamenali i útoky pocházející z datových center. To útočníkům umožňuje efektivně zvýšit intenzitu útoků a servery provozující služby jednodušeji zahltit. V kombinaci s trendem po­sled­ní doby – zranitelností méně obvyklých internetových protokolů – to ukazuje na nutnost zabezpečení nových míst v rámci firemní IT infrastruktury,“ říká Jaroslav Cihelka ze společnosti ComSource.


 
  

- PR -

S mluvícím skladem firmy ušetří až 25% nákladů

Tempo růstu firem nabírá na obrátkách. Počet zákazníků roste, zvyšuje se obrat, ale co dělat, když najímání nových zaměstnanců nestačí na stále rychlejší zpracování objednávek? Existuje řada řešení, která při stávajících zásobách a stavech zvýší produktivitu až o 35%, přičemž uspoří firemní náklady až o 25%.

  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.