facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Google Translate mluví nově i česky

Google spouští celé spektrum nástrojů pro překlad do češtiny pod názvem Překladač Google. Česky mluvící uživatelé mohou nyní hledat a také číst výsledky vyhledávání ze zahraničních webových stránek ve svém rodném jazyce. Díky Překladači Google mohou uživatelé překládat webové stránky i úryvky textů nebo vyhledávat např. v anglických webových stránkách a přitom používat česká klíčová slova. Výsledky vyhledávání dostanou také v češtině.



Uživatelé budou nyní schopni překládat mezi jakýmikoli dvěma jazyky zařazenými v platformě Překladač Google. Metoda strojového překladu, jaký používá i Překladač Google, se nikdy nevyrovná schopnostem „lidského“ překladatele nebo tlumočníka, ale je velkým pomocníkem pro ty, kteří se snaží získat potřebné informace i v jazycích, které neznají dobře. Google navíc uživatelům nabízí možnost nabídnout lepší překlad, pokud se jim aktuální verze zdá nepřesná.

 

Překlady jsou dostupné v těchto jazycích: arabština, bulharština, čeština, čínština (tradiční), čínština (zjednodušená), dánština, finština, francouzština, hindština, holandština, chorvatština, italština, japonština, korejština, němčina, norština, polština, portugalština, rumunština, ruština, řečtina, španělština a švédština. Rovněž nabízí přímé překlady z/do japonštiny do/z korejštiny a z/do francouzštiny do/z němčiny.


 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.