facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 16. 3. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

GoodAccess vylepšuje své cloudové VPN o ochranu před online útoky

Česká technologická společnost GoodAccess představila novou funk­ci svého řešení cloudové VPN, která bez­peč­ně pro­po­ju­je zaměstnance pracující na dálku s firemním IT. Nová funkce Threat Blocker umožní firmám chránit zaměstnance před útoky s cílem ukrást citlivá data, malware, nebo botnety.Až 85 % kyberbezpečnostních incidentů, kterým firmy čelí, je podle studie Verizon Data Breach Investigations Report (2021) způsobeno lidskou chybou. Téměř dvě třetiny z nich jsou pak důsledkem krádeže nebo zneužití osobních údajů. Práce na dálku riziko takovýchto incidentů jen zvyšuje, protože firmy nemají kontrolu nad sítěmi, a často ani zařízeními, ze kterých se zaměstnanci připojují k firemním IT systémům, aplikacím, datům.

Threat Blocker umožňuje zaměstnance pracující na dálku chránit před komunikací s nebezpečnými doménami, a tím předcházet riziku, které zneužití citlivých údajů pro firemní IT představuje.

„Práce na dálku firmám přináší nejen benefity, ale i bezpečnostní rizika, která jsou spjata s komunikací na veřejném internetu. Phishing a malware, jako jedny z nejoblíbenějších technik útočníků, mezi ně rozhodně patří a je třeba před nimi zaměstnance pracující na dálku chránit. Threat Blocker je přesně k tomu určen,“ uvádí Michal Čížek, CEO společnosti GoodAccess.

Michal Čížek
Michal Čížek

Nová funkce je dostupná jako nativní součást cloudového řešení GoodAccess pro tzv. secure remote access. Pro identifikaci a zablokování hrozeb (technologie DNS filtering) využívá informace z řady externích zdrojů (databází hrozeb, tzv. threat intelligence feeds). Ty jsou neustále updatovány, což pomáhá chránit zaměstnance i proti nejnovějším typům škodlivého kódu.

Threat Blocker pomáhá:

  • Zabránit uživatelům v přístupu na nebezpečné webové stránky.
  • Blokovat malware před tím, než infiltruje firemní síť.
  • Detekovat a blokovat spojení s botnetovými C&C servery.
  • Předcházet ransomware útokům jako důsledek infiltrace uživatelského zařízení.
  • Předcházet neautorizovanému přístupu k firemní síti v důsledku úspěšného phishingu a krádeže identity.
  • Snížit riziko nežádoucího odhalení citlivých firemních informací.

 
  

- Inzerce -

Lepší je být bohatý a zdravý...

IT Systems 11/2022Aktuální vydání IT Systems vás zavede do světa peněz, které necinkají, ale přesouvají se mezi účty díky novým metodám placení. Je to další proces, který lze díky chytrým digitálním technologiím zefektivnit. Modernizace platebních metod a souvisejících služeb zajímá firmy v oblasti e-commerce, ale i klasický retail a další obory.