facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 18. 4. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

GFI uvádí nové řešení pro správu firemních sítí

Společnost GFI Software představila pod názvem GFI ClearView nové řešení pro dosažení maximální výkonnosti a ochrany firemních sítí. Řešení, které je postavené na původním produktu GFI Exinda Monitor, poskytuje správcům IT množství informací pro pochopení síťového provozu a dosažení maximální výkonnosti. Nabízí potřebnou vizibilitu síťového provozu a informace o zátěži kritických aplikací. Odemyká tak potenciál ke zvýšení výkonnosti podnikové sítě.GFI ClearView poskytuje odpovědi na následující otázky:

  • S jakou výkonností fungují kritické aplikace v organizaci
  • Kdy dosahují špičkového provozu
  • Které aplikace se využívají nejčastěji
  • Kteří uživatelé spotřebovávají nejvíce internetové šířky pásma
  • Jaké jsou trendy využívání aplikací

Podle aktuálního průzkumu společnosti GFI Software využívá nějaký specifický nástroj k monitorování své sítě pouze necelých 30 % organizací a necelá 2 % jej nakupují formou služby od MSP partnerů. Téměř polovina organizací tak vidí jen to, co vidí jejich firewall, a 22 % nemonitoruje svou síť vůbec. Takovéto organizace pak nemají ponětí o tom, co se děje v jejich síti, a nedovedou pochopit, proč například jejich důležité aplikace najednou pracují pomalu nebo dokonce vůbec.

Jak monitorujete svou síť?

„Velká část podniků a organizací spoléhá při ochraně svých sítí pou­ze na firewall,“ upozorňuje Jozef Kačala ze společnosti GFI Software a dodává: „Firewall ale nedokáže poskytnout odpovědi na všechny důležité otázky. GFI ClearView je v tomto ohledu mnohem komplex­něj­ší řešení a umožňuje dosáhnout maximální výkonnosti aplikací a ve finále také vyšší úrovně síťové ochrany než běžný firewall.“

GFI ClearView bude k dispozici od května 2023.


 
  

- Inzerce -

Důvody pro přechod do cloudu: flexibilita, bezpečnost, aktuální funkce, finanční úspory

SeyforPodle reprezentativního průzkumu společnosti Seyfor až 62 % českých firem aktivně nevyužívá cloudové služby. IT odborníci přitom předpovídají, že budoucnost firemní IT infrastruktury bude založena právě na nich.

  

- Inzerce -

Suunto Vertical

Nové pokročilé sportovní hodinky!


Nejnovější řada hodinek Suunto Vertical byla právě uvedena na celo­svě­to­vý trh. Finská spo­leč­nost učinila bez­pre­ce­dent­ní krok, když do pozo­ru­hod­né řady pokro­čilých a multi­funkč­ních sportov­ních hodinek integrovala techno­logii poháněnou sluneční energií.