eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 6. 4. 2012

Výdaje firem na IT letos vzrostou o 5,2 %

předpokládají analytici agentury Gartner

USD.jpgAnalytici Gartneru ve své zprávě prognózují pro rok 2012 výdaje na IT v celkovém objemu 3,7 bilionu USD, což by ve srovnání s minulým rokem mělo znamenat navýšení o 2,5 %. Gartner tím upravil svoji dřívější prognózu růstu směrem dolů (z 3,7 %). Odhad je však ovlivněn posilováním dolaru vůči ostatním měnám. V případě očištění o tento vliv a předpoklad neměnných směnných kurzů by celkové výdaje vzrostly o 5,2 %. Nejsilnější růst výdajů na IT, o 6,9 procenta v reálném dolarovém vyjádření, letos zaznamená sektor telekomunikací.

„I přes pokračující obavy týkající se zotavování globálního hospodářství, prvotní náznaky roku 2012 poukazují na projasňující se ekonomické podmínky,“ říká Richard Gordon, vicepresident výzkumu agentury Gartner. Gartner očekává šetření ve veřejném sektoru, a to jak v Evropě postižené dluhovou krizí tak v USA.

Na trhu malých a středních společností, který reprezentuje přibližně čtvrtinu všech firemních IT výdajů, očekávají analytici v roce 2012 výdaje v celkové hodnotě 874 miliardy dolarů a postupný růst až na hodnotu 1 bilionu USD v roce 2016. Výdaje středně velkých společností na IT budou v následujících pěti letech přesahovat růst v ostatních sektorech, a to především díky růstu výdajů na podnikový software.

Celosvětový telekomunikační trh podle analytiků Gartneru čeká silný růst (6,9 % oproti roku 2011). Tento růst bude hnán především trhem mobilních zařízení a poptávkou po síťových produktech, tedy především zařízeních zrychlujících přístup k aplikacím, produktech pro síťovou bezpečnost, WLAN a ethernetové switche. 
  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?

  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.