eWay
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 6. 4. 2012

Výdaje firem na IT letos vzrostou o 5,2 %

předpokládají analytici agentury Gartner

USD.jpgAnalytici Gartneru ve své zprávě prognózují pro rok 2012 výdaje na IT v celkovém objemu 3,7 bilionu USD, což by ve srovnání s minulým rokem mělo znamenat navýšení o 2,5 %. Gartner tím upravil svoji dřívější prognózu růstu směrem dolů (z 3,7 %). Odhad je však ovlivněn posilováním dolaru vůči ostatním měnám. V případě očištění o tento vliv a předpoklad neměnných směnných kurzů by celkové výdaje vzrostly o 5,2 %. Nejsilnější růst výdajů na IT, o 6,9 procenta v reálném dolarovém vyjádření, letos zaznamená sektor telekomunikací.

„I přes pokračující obavy týkající se zotavování globálního hospodářství, prvotní náznaky roku 2012 poukazují na projasňující se ekonomické podmínky,“ říká Richard Gordon, vicepresident výzkumu agentury Gartner. Gartner očekává šetření ve veřejném sektoru, a to jak v Evropě postižené dluhovou krizí tak v USA.

Na trhu malých a středních společností, který reprezentuje přibližně čtvrtinu všech firemních IT výdajů, očekávají analytici v roce 2012 výdaje v celkové hodnotě 874 miliardy dolarů a postupný růst až na hodnotu 1 bilionu USD v roce 2016. Výdaje středně velkých společností na IT budou v následujících pěti letech přesahovat růst v ostatních sektorech, a to především díky růstu výdajů na podnikový software.

Celosvětový telekomunikační trh podle analytiků Gartneru čeká silný růst (6,9 % oproti roku 2011). Tento růst bude hnán především trhem mobilních zařízení a poptávkou po síťových produktech, tedy především zařízeních zrychlujících přístup k aplikacím, produktech pro síťovou bezpečnost, WLAN a ethernetové switche. 
Helios
  

- Inzerce -

Jak na řízení dat?

PCSBezpečnostní rizika se stále zvyšují. Tím spíš, že mnoho zaměstnanců díky současné situaci přešlo na práci z domova. Důraz na problém zabezpečení potvrzují i tři poslední studie nezávislé analytické společnosti Gartner.

  

- Inzerce -

Informační systém ABRA Gen podporuje efektivní výrobu, servis a prodej letadel

ABRASkupina OK Aviation Group zajišťuje prostřednictvím pěti dceřiných společností zákazníkům vše pro soukromé létání od výroby, prodeje značek PILATUS, PIPER, DYNAMIC, ADVANTIC a servisu letadel přes letový provoz až po letištní služby a pilotní výcvik. Firma hledala nástroj, který by jí pomohl efektivně řídit výrobní a servisní procesy a evidovat rozsáhlou dokumentaci na jednom místě.