Aktuality -> Analýzy - 8. 9. 2011

Gartner: Trh s počítači poroste

ovšem pomaleji, než se čekalo

pocitace.jpgSpolečnost Gartner zveřejnila odhad vývoje světového trhu s počítači. Podle jejích analytiků se letos prodá 352 milionů počítačů, což je o téměř čtyři procenta více než loni. V roce 2012 předpokládá Gartner dokonce jedenáctiprocentní růst. Přesto tyto výsledky ilustrují celkové zpomalení trhu.

Gartner svojí studii opravil své přechozí předpoklady. Letos očekával devítiprocentní a v příštím roce dvanáctiprocentní růst trhu s počítači. K přehodnocení odhadu přivedly analytiky Gartneru předpokádané slabší výkony trhu západní Evropy a Spojených států v druhé polovině roku 2011. Pesimistické vyhlídky těchto ekonomik povedou podle Ranjit Atwala k poklesu výdajů do PC vybavení jak u spotřebitelů, tak u firem. Významnější oživení se očekává až v druhé polovině roku 2012, kdy se na trh dostanou nové typy mobilních počítačů.

Důvody zpomalení trhu spojuje Atwal s nástupem tzv. „generace Y”, pro kterou klasické PC již není hlavním zařízením. „Multimediální tablety dramatickým způsobem poznamenaly dynamiku počítačového trhu a nedávné rozhodnutí společnosti HP přehodnotit svoji strategii je jen důkazem toho, pod jakým tlakem dnes dodavatelé jsou,“ dodává k tomu ředitel pro výzkum ve společnosti Gartner, George Shiffler.

Zdroj: gartner.com

 
  

- PR -

5 důvodů, proč výrobci v potravinářském a nápojovém průmyslu nasazují řešení MOM

Výroba v potravinářském a nápojovém průmyslu se stala pro tradiční ERP systémy příliš složitou. Stále více výrobců na tuto situaci reaguje zaváděním řešení pro řízení výrobních operací (MOM). Tento článek popisuje pět hlavních příčin tohoto trendu, které budou podrobně diskutovány na bezplatném webináři „Excelence ve výrobě CPG: 5 důvodů, proč zvolit MOM před ERP“ pořádané společností Siemens Digital Industries Software dne 6. května od 11:00.

  

- PR -

ERP jako strategický nástroj růstu,

ne jen nutné zlo


Zavedení nového ERP systému je pro mnoho firem nutnost, kterou odkládají, jak jen to jde. Obava z komplikací, vysokých nákladů a narušení běžného provozu je pochopitelná. Co když vám ale řekneme, že ERP nemusí být jen „nutné zlo", ale může se stát motorem vašeho růstu?