facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 29. 3. 2007

Gartner: Příjmy z prodeje BPMS porostou

Podle Gartner Inc. přesáhne celosvětový prodej komplexních nástrojů Business Process Management Suites (BPMS) v roce 2007 magickou hranici 1 miliardy USD. Do roku 2011 by se tato částka měla vyšplhat na 2,6 miliardy USD v souvislosti s globalizací, rostoucím významem zákazníka a rostoucí dynamikou, s jakou internet ovlivňuje organizace. Tyto faktory povedou k obnovení zájmu vedení firem o řízení procesů a zejména BPMS, protože hledají software, který by jim umožnil lépe koordinovat veškeré procesy. BPMS bude patřit do roku 2011 mezi nejrychleji rostoucí softwarové trhy s celkovým růstem o 24% v letech 2006-2011.

BPM vzniklo z teorií a zkušeností z procesního managementu (TQM a BPR) a vytvořilo samostatnou manažerskou disciplínu, která se dívá na firemní procesy jako na aktivum, které lze navrhovat, znovu použít a rozvíjet pro zlepšení flexibility organizace a provozního výkonu. Výzkum ze třetího čtvrtletí 2006, který prováděl Gartner ve spolupráci s Forbes, ukázal, že 45 procent manažerů z business části organizace očekává v příštích pěti letech od šéfů informatiky převzetí větší odpovědnosti za řízení změn v procesech. Současný software podporující spolupráci a interaktivitu vyžaduje jednotné prostředí, které nabízí právě BPMS. Trh BPMS vznikl v podstatě v roce 2005 a jeho vznik představuje velkou výzvu pro dodavatele čistě BPM řešení.
Gartner očekává, že poptávka po BPMS výrazně vzroste v roce 2007 s tím, jak firmy budou spojovat investice do servisně-orientované architektury (SOA) s BPM programy. Z výsledků průzkumu, který Gartner prováděl v roce 2006 vyplývá, že organizace očekávají v roce 2007 investice do SOA, webových služeb a Web 2.0 ve výši 22% z IT rozpočtu.

 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.