facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 18. 7. 2013

Gartner: outsourcingový trh vzroste v roce 2013 o 5,1 procenta

graf.jpgCelosvětový trh outsourcingových IT služeb vzroste v roce 2013 o 5,1 % na 288 miliard USD. Uvádí to aktualizovaná prognóza společnosti Gartner, která upravuje dřívější odhady pro tento rok i výhledy do roku 2017 směrem dolů.

„Ve všech segmentech vidíme ochotu utrácet za nové outsourcingové IT služby. Nicméně, potenciál růstu trhu je limitován omezenými rozpočty, ekonomickými podmínkami a preferencemi zákazníků, kteří jsou silně orientováni na cenu,“ uvádí ve zprávě Bryan Britz, viceprezident Gartneru pro výzkum. „Enterprise zákazníci se věnují hybridním IT strategiím a SMB firmy si osvojují model IaaS. To jsou dva klíčové motory rozvoje cloudu a služeb datacentrům,“ uvádí Britz. Zatímco IaaS je součástí prognóz outsourcingového IT trhu, SaaS zde nefigurují (Gartner je považuje za součástí prognóz softwarového trhu).V souvislosti s nástupem trendu BYOD Gartner očekává v období do roku 2017 silný růst segmentu podpory mobilních zařízení/uživatelů. Naopak největší snížení tempa růstu postihne podle analytiků trh ousourcingu mobilních zařízení pro koncové klienty. „Tento dílčí trh doslova explodoval v předcházejících dvou letech, ale přes aktuální snížení očekávaného tempa růstu očekáváme pro období 2012-2017 průměrný roční růst o 14,0 procenta. Je přitom třeba vzít v úvahu, že sílí trend BYOD, kdy pracovníci používají v práci vlastní zařízení, takže outsourcingový potenciál v této oblasti klesá,“ uvedl v této souvislosti Gianluca Tramacere, analytik společnosti GartnerPřes redukci prognózovaného růstu představuje outsourcing motor růstu celého trhu IT služeb. Připadá na něj 60 % veškerého růstu globálního trhu IT služeb, jehož růst pro rok 2013 Gartner odhaduje na 4,5 procenta.

 
  

- Inzerce -

Webinář: Správa kontejnerových aplikací v cloudu

SCPNenechte si ujít druhý ze série webinářů zabývající se praktickým využitím kontejnerových řešení v praxi je zaměřený na efektivní správu kontejnerových aplikací. Webinář je připraven zejména pro IT manažery a správce IT infrastruktury, kteří se zajímají o současné technologie a hledají způsob, jak zajistit dostatečnou robustnost, bezvýpadkový a nákladově efektivnější provoz podnikové infrastruktury.

  

- Inzerce -

Jak řídit úspěšný e-shop? Freshlabels spoléhá na ERP systém Vario

Freshlabels je pojem na trhu e-commerce. Obchod (nejen) s módou, který klade důraz na udržitelnost a nabídku „čerstvých značek“. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak zvládají řízení složité firemní agendy, která je roztříštěná do skladu, kamenných prodejen, centrály a samotného e-shopu?