facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 8. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Fortinet uvádí novou sadu síťových firewallů FortiGate

FortiGate 3701FSpolečnost Fortinet představila nová zařízení FortiGate určená pro prostředí kampusů, poboček a hybridních datových center. Nová zařízení FortiGate 600F, FortiGate 3700F a FortiGate 70F využívají speciálně vyvinuté čipy k akceleraci výkonu na bázi ASIC a integrované bez­peč­nost­ní služby FortiGuard založené na umělé inteligenci. Fire­wally FortiGate s bezpečnostním operačním systémem Forti­OS tvoří konvergovanou síťovou a bezpečnostní platformu.Síť hraje v dnešní době hybridního IT důležitější roli než kdy dříve. Propojuje uživatele, aplikace, fyzická umístění a multicloudová prostředí. Postupující digitalizace podporuje distribuovanost pracovníků, zařízení a dat, čímž se neustále rozšiřuje prostor pro digitální útoky. Schopnost organizace konzistentně konvergovat sítě a zabezpečení ve svých fyzických a cloudových umístěních bude zásadním předpokladem jejího úspěchu při zabezpečování těchto nových, rychle expandujících hranic.

Síťové firewally FortiGate slouží jako základ konvergované síťové a bezpečnostní platformy na trhu, jejíž všechny prvky jednotně využívají systém FortiOS. Díky tomu poskytuje pokročilé zabezpečení, které je úzce provázané s moderními síťovými funkcemi, jako je SD-WAN, univerzální řízení přístupu na principu nulové důvěry (ZTNA), řadiče LAN edge nebo podpora 5G.

FortiGate 601F

Nová zařízení mohou využívat všechny nedávno oznámené bezpečnostní služby FortiGuard založené na AI, které se poprvé objevily ve FortiOS 7.2, včetně prvního průběžného sandboxingu, pokročilé ochrany zařízení pro prostředí OT a IoT, detekce vypuknutí nákazy poskytující okamžitá upozornění a skripty pro vyhledávání hrozeb, bezpečnostního dispečinku ve formě služby (SOC-as-a-Service) zajišťujícího vyhledávání a automatizaci na 1. vrstvě s možnostmi podpory 2. a 3. vrstvy, dedikovaného systému prevence průniku (IPS) a in-line zprostředkovatele zabezpečení cloudového přístupu (CASB).


 
  

- Inzerce -

Data-Informace-Inovace

IT Systems 9/2023Aktuální vydání IT Systems se prakticky skládá ze dvou časopisů, protože jeho součástí je druhé letošní číslo magazínu CAD. Jde o titul specializovaný na problematiku IT řešení pro celý životní cyklus produktů od návrhu a konstrukce, přes digitalizaci výroby až po zákaznický servis. Jeho hlavním tématem je význam optimalizace v předvýrobních etapách a vytvoření digitálního vlákna pro efektivní sdílení dat napříč firmou.

  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.