Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 11. 6. 2015

FlowMon pomáhá Kofole se zabezpečením a správou počítačové sítě

Společnost Dimension Data implementovala ve skupině Kofola řešení FlowMon. Díky němu získala Kofola detailní přehled o dění ve své počítačové síti a tím možnost rychleji reagovat na problémy či chybné konfigurace. Podpora provozních aktivit společnosti je vzhledem k jejich rozsahu i rychlému rozvoji firmy náročná na IT prostředky. Jen vlastní IT oddělení spravuje rozsáhlou IT infrastrukturu čítající přes sto nezávislých počítačových sítí a dvě datová centra.„Distribuované FlowMon řešení poskytuje pro každodenní správu infrastruktury významný přínos, a to jak právě v efektivnějším řešení problémů, tak v proaktivních činnostech týkajících se ladění, plánování a redesignu ICT,“ hodnotí Milan Zmarzlák, Head of ICT společnosti Kofola.

 

Řešení FlowMon, které vyvíjí česká společnost Invea-Tech, nejlépe vyhovělo požadavkům Kofoly na zkvalitnění monitoringu datové komunikace, efektivnější správu a dohled nad sítí. „Díky FlowMonu získala Kofola nástroj, jak těchto cílů dosáhnout. FlowMon významně rozšíří možnosti Kofoly v oblasti analýzy provozu v síti a v důsledku sníží čas i náklady nutné na odstraňování bezpečnostních a konfiguračních problémů,“ říká Zbyszek Lugsch, Solution and Business Development Director ze společnosti Dimension Data, která projekt realizovala.

 

Vedle síťových sond a centrálního kolektoru pro sběr a zpracování NetFlow statistik byl součástí implementace také specializovaný modul pro analýzu chování v síti (Network Behavior Analysis) – FlowMon ADS. Ten reprezentuje v kombinaci s technologií monitorování IP toků moderní způsob ochrany počítačových sítí postavený na detekci anomálií a nežádoucího chování.


 
  

- Inzerce -

Přejděte na cloud pomocí řešení QNAP

Objevte možnosti hybridních cloudových aplikací QNAP


QNAPCloud je dnes klíčovým pojmem v odvětví IT, ať už se budeme bavit o ukládání dat, sdílení souborů či vzdáleném přístupu až po vzdálené zálohování. Společnost QNAP poskytuje různá cloudová řešení, která integrují veřejné cloudové služby pro spolupráci s QNAP NAS a usnadňuje tak podnikům implementaci hybridních cloudových aplikací s vyšší nákladovou efektivitou, flexibilitou a bezpečností.

  

- Inzerce -

Jak na automatizaci ve výrobní firmě

SoliteaRychlé tempo moderní doby a zvyšující se spotřebitelské nároky kladou čím dál větší důraz na preciznost výroby. Pokračující pandemie covidu-19 pak k tomu přidává i tlak na efektivitu a časovou přesnost dodávek.