- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (76)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (34)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (68)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Firmy neví o možnostech zabezpečení virtuálního prostředí
Z mezinárodního průzkumu Kaspersky Lab, který byl proveden ve 25 zemích světa včetně České republiky, vyplývá, že téměř tři čtvrtiny oslovených firem (73 %) spoléhá na to, že jejich virtuální prostředí ochrání řešení pro zabezpečení koncových zařízení (endpoint security). Ta ale nadměrně zatěžují virtualizované systémy a mohou vést k jejich přetížení. Třetina podniků (34 %) přitom netuší, že svou virtuální infrastrukturu mohou zabezpečit pomocí specializovaných bezpečnostních řešení.


Výsledky studie ukázaly, že pouze 27 % společností používá řešení, která jsou přímo určena pro virtuální prostředí. Přibližně polovina z nich (48 %) využívá možnosti varianty s agentem. Specializovaná řešení bez agenta (agentless) nebo s nenáročným agentem (light-agent) jsou méně běžná a používají se jen v 35 %, resp. 15 % případech.
Přitom používání endpoint security zabezpečení na virtuálních počítačích může způsobit vážné problémy s výkonností a stabilitou IT systémů. Antimalwarové skenování nebo aktualizace databází na několika zařízeních najednou může mít negativní dopad na kvalitu poskytovaných služeb. Může dojít k přetížení infrastruktury, v horších případech až k jejímu selhání.
Potížím lze předejít nasazením řešení, které zajistí přesun nejzatíženějších částí řešení, jako testovacího jádra a aktualizací databáze, do určeného virtuálního zařízení – Security Virtual Appliance (SVA). Díky takto centralizovanému a optimalizovanému skenování se výrazně snižuje dopad na jednotlivé virtuální stroje, tedy koncové pracovní plochy. To zabraňuje přetížení celé infrastruktury.
Formulář pro přidání akce
2.9. | Microsoft & Veeam Security Roadshow – Praha |
16.9. | Microsoft & Veeam Security Roadshow – Bratislava... |
23.9. | IT konference: Arrow Forum 2025 |
29.9. | The Massive IoT Conference |