facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 30. 9. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Firewall KerioControl bude k dispozici také jako služba

Společnost GFI Software představila nový model SaaS licencování svého řešení GFI KerioControl, které umožní MSP poskytovatelům nabízet službu Firewall as a Service (FWaaS). Nový model licencování rozšíří dosavadní možnosti nasazení KerioControl ve formě softwaru, virtuálního stroje, hardwarového zařízení.SaaS verze GFI KerioControl bude dostupná od 4. čtvrtletí letošního roku. Poskytovatelům řízených služeb nabízí FWaaS možnost oslovit širší okruh nových zákazníků ale i stávající zákazníky s novou službou a rozšířit tak své příjmy. Svým klientům pak mohou nabídnout garanci spolehlivé ochrany firemní sítě s podporou aktivního monitoringu, reportování, snadné správy aktualizací a nových verzí, a technické podpory.

Active Hosts

Hlavní výhodou FWaaS pro koncové zákazníky jsou především rychlé nasazení, snadná škálovatelnost a nízké náklady na vlastnictví ochrany firemní sítě. Služba nabízená MSP jim poskytne veškeré přínosy cloudového nasazení, jako je platba jen za skutečné využívání a vždy aktualizovaná verze bez potřeby vlastní údržby.

SaaS licenční model řešení GFI KerioControl rozšíří možnosti nasazení řešení GFI KerioControl, které dnes zahrnují softwarovou instalaci na vlastní hardware, instalaci na virtuální stroj či jako hardwarovou appliance GFI Software. Iniciativa navazuje na dříve oznámené řešení GFI KerioConnect SaaS, které dovoluje provozovat firemní mailserver u poskytovatele hostingových služeb.

Traffic Rules

„SaaS verzí KerioControl vycházíme vstříc požadavkům našich part­ne­rů a zákazníků na současný trend přechodu na cloud,“ řekl Jozef Kačala, Vicepresident of Global Sales Engineering ve společnosti GFI Software. „Stále více malých a středních společností čelí výzvám intenzivnějších kybernetických útoků a nedostatku vlastních IT odborníků a svěřuje se do rukou MSP partnerů. Jednou z klíčových bezpečnostních funkcí, kterou mohou s klidným svědomím provozovat u svých partnerů, se nyní stává i náš firewall.“


 
  

- Inzerce -

Před čím vás ochrání pojistka na blbost?

Pojištění občanské odpovědnosti, tedy pojištění občanské odpovědnosti v soukromém životě, nám zajistí ochranu před škodami na majetku a zdraví třetích osob. Podívejte se, co přesně je pojištění odpovědnosti neboli pojistka na blbost v jakých situacích se uplatňuje.

  

- Inzerce -

Lepší je být bohatý a zdravý...

IT Systems 11/2022Aktuální vydání IT Systems vás zavede do světa peněz, které necinkají, ale přesouvají se mezi účty díky novým metodám placení. Je to další proces, který lze díky chytrým digitálním technologiím zefektivnit. Modernizace platebních metod a souvisejících služeb zajímá firmy v oblasti e-commerce, ale i klasický retail a další obory.