Aktuality -> IT společnost - 27. 10. 2016

Fakulta elektrotechnická ČVUT a Red Hat otevřely společnou výzkumnou a vývojovou laboratoř

Spolupráci vědců, studentů a společnosti Red Hat, zastřešuje nové výzkumné a vývojové pracoviště Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. To bylo otevřeno 26. října jako součást katedry počítačů. Na novém pracovišti si budou moci studenti vyzkoušet prostředí vývojářské společnosti a účastnit se spolupráce na vytváření unikátních počítačových platforem. Akademičtí výzkumníci zde pak mohou uplatnit výsledky výzkumu v oblasti softwarového inženýrství a snadno ho převést do praxe díky podpoře poskytovatele řešení založených na open source technologiích, firmě Red Hat.



Katedra počítačů a společnost Red Hat otevřením nové společné laboratoře prohlubují dlouhodobou spolupráci, v jejímž rámci mimo jiné nedávno požádaly o dotaci z programu Epsilon Technologické agentury České republiky.

Vedoucí katedry počítačů prof. Michal Pěchouček ke vzniku nového pracoviště říká: „Pro katedru je životně důležité sledovat světové trendy ve vývoji software. Spolupráce s leadery v tomto oboru nám pomáhá aplikovat náš výzkum a získat okamžitou zpětnou vazbu,“.


 
  

- PR -

Zdražování komponent je dalším důvodem, proč sáhnout po repasu nebo předváděčce

Ještě v létě roku 2025 jste za 64 GB operační paměti DDR5 zaplatili něco kolem pěti tisíc korun. Dnes? Klidně i dvanáct tisíc. Tedy tolik co celou herní konzoli. A to není žádná anomálie ani dočasný výkyv. Co dělat, pokud jste upgrade odkládali a teď už je na levný nákup pozdě?

  

- PR -

Program NBL Landscape Designer 2025 pro zahradní architekty

Jednou z oblastí projektování ve stavebnictví je projektování zahrad, veřejné zeleně a urbanistických celků. Vzhledem k požadavku kvalitního zobrazení a zpracování rostlin v prováděcích výkresech, tabulkových přehledech a mediálních prezentacích se musí používat několik programů, což zvyšuje finanční náklady i prodlužuje dobu tvorby projektů. Přitom se zvyšují požadavky na zpracování těchto projektů, a dokonce vznikl nový studijní obor Design městské zeleně na VOŠ a SZeŠ Benešov, kde ve výuce pomáhá program NBL Landscape Designer 2025.