facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 22. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

ESSOX přejde na nejnovější generaci podnikového systému SAP S/4HANA

Společnost ESSOX, která patří mezi nejvýznamnější nebankovní poskytovatele finančních služeb v ČR, se rozhodla pro generační obměnu vybraných IT systémů, kterou zajistí společnosti Unicorn a SAP. Jejich návrh, který uspěl ve výběrovém řízení ESSOXu, počítá s postupnou migrací na nejnovější generaci podnikového systému SAP S/4HANA. Jejím cílem je posunout ESSOX v poskytování služeb spotřebitelského financování na novou úroveň.Unicorn platformu od SAP dodá a zajistí její implementaci a integraci do stávajícího IT prostředí. Cílem je integrovat nové řešení pro card management od společnosti Global Payments Europe, které umožní ESSOXu jednodušší a více uživatelsky přívětivou správu karet a zpracovávání transakcí.

Celý program je plánován na více než tři roky a je rozdělen na dvě etapy dle priorit v produktové nabídce.

„Pro naši společnost se jedná o strategickou, nejen technologickou ale hlavně obchodní iniciativu, od níž si slibujeme např. jednotný pohled na klienta, zjednodušení zavádění inovací na trh, online zpracování dat a maximální využití hotových byznys komponent namísto jejich vývoje. Věříme, že nová platforma dále podpoří naše vedoucí postavení na poli nebankovních poskytovatelů finančních služeb,“ říká Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.


 
  

- Inzerce -

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.

  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.