facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 17. 9. 2020 - Zdeněk Gric

Eskalator Capital pomáhá růst startupům a B2C firmám

Nová investiční společnost Eskalator Capital se zaměřuje především na investice pro B2C firmy a technologické startupy. Šanci uspět mají fungující projekty se silnými zakladateli a zavedeným revenue, ne se zisky, hledající investice v rozmezí 2–10 milionů Kč. Za společností stojí František Zeman (Algotech), Matěj Turek (Trisbee) a Jan Skovajsa (myTimi).Oproti klasickým venture fondům, přichází Escalator Capital do nových projektů jako angel investor, tedy v jejich počáteční fázi. Investice však bývá v porovnání s individuálními angel investory mnohem vyšší. Je to proto, že investuje každý ze tří investorů, ale také proto, že při výběru projektů nehledají diverzifikaci (tedy neinvestují cestou spray and pray), ale naopak se soustředí na úzkou skupinu „srdcových“ projektů. „V Eskalator Capital dlouhodobě investujeme zejména do správných lidí na správném místě. Pro správné vyvážení rizika a výnosu nás zajímají především projekty, které hledají investici v rozmezí 2–10 milionů Kč,“ vysvětluje Jan Skovajsa, jeden ze zakladatelů Eskalator Capital, CEO myTimi.

„Víme, že idea, která žene zakladete kupředu, může být ohrožena nástrahami jakou jsou marketing či chybějící finance. Každý projekt má své konkrétní oblasti, kde potřebuje pomoci od profesionálů s dlouhodobou praxí. Pokud investujeme do projektu, pak na něj nahlížíme s jeho zakladateli komplexně. Pro nás je důležitý růstový potenciál, už proto se zaměřujeme nejčastěji na B2C firmy a technologické startupy. K partnerům přistupujeme individuálně, firmy však nekontrolujeme. Kupujeme pouze menšinové podíly a pomáháme s nasměrováním, náborem kvalifikovaných lidí, financováním a růstem," popisuje postup práce Jan Skovajsa.

Za projektem Eskalator Capital stojí tři kamarádi. František Zeman, zakladatel a CEO firmy Algotech, který se investováním zabývá 10 let. Projekty vybírá podle zakladatelů a pomáhá jim v oblastech, jako jsou IT a obchod. Matěj Turek, spoluzakladatel evropské platební služby Trisbee, investující do projektů více jak 20 let a baví ho zejména finanční a strategická stránka podnikání. Posledním ze zakladatelů je Jan Skovajsa, CEO firmy myTimi, která pomáhá s podnikáním malým a středním firmám. Jan Skovajsa se zabývá investováním více jak 5 let. V poslední době se Eskalator Capital začíná rozrůstat o přátele a známé přátel.

Hlavní myšlenka této investiční společnosti se zrodila už před čtyřmi lety, kdy spolu s Eskalator Capital založili i první projekt myTimi (tým osobních asistentů, kteří vyřeší jakýkoli úkol, dnes se zaměřující především na oblast marketingu) a investovali do projektu Elite Bloggers, agentury zabývající se především influencer marketingem. Jejich další investice mířily do projektů jako jsou SinageOS, cloudová IoT služba, díky které lze i na dálku ovládat zobrazovací zařízení včetně profesionálních displejů či all-in-one nástroj Sinch, pro řízení projektů a pracovníků.


 
  

- Inzerce -

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě


Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

Helios
- inzerce -