facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 2. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

ESET rozšiřuje nabídku služeb v oblasti penetračních testů

ESETSoučasná globální situace nahrává kyberzločincům, kteří se nezdráhají zneužít krizového stavu k nové vlně kybernetických útoků. V souvislosti se zvýšenou potřebou organizací v boji s kybernetickými hrozbami proto společnost ESET rozšířila své aktivity v oblasti penetračních testů, jež spadají do oblasti preventivních bezpečnostních aktivit v oblasti IT. Pro segment zdravotnictví a státní správy vyčlenila specialisty, kteří budou moci těmto organizacím pomoci. Ve vybraných případech budou tyto služby poskytovány zcela zdarma.Organizace v rámci tzv. kritické infrastruktury jsou pro chod státu a bezpečnost obyvatel klíčové za jakékoliv situace. V aktuálních podmínkách je ale jejich zabezpečení naprosto zásadní. Bezpečnost může být rovněž upozaděna při snaze reagovat co možná nejrychleji vývojem aplikace či softwarového řešení právě na řešení současné nouzové situace.

Penetrační testování je praktické prověření bezpečnosti aplikací se souhlasem jejich tvůrců nebo prodejců. Jedná se například o internetové služby, interní informační systémy, webové a mobilní aplikace a další. Jedná se tedy o tzv. etický hacking.

„V případě, že naši testeři najdou nějaké slabiny, jsou detailně zaznamenány a doplněny o postupy a doporučení, jak chyby napravit,“ popisuje praxi Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti ESET.


 
GFI
  

- Inzerce -

Zavedení digitalizace už nemusí trvat měsíce, ale dny

Konica MinoltaDigitální transformace stále představuje pro velkou část českých firem velkou výzvu. Nechtějí si nechat ujet vlak, ale obávají se časové náročnosti implementace nových systémů. Doby, kdy jste potřebovali k zavedení elektronické správy dokumentů měsíce, jsou už naštěstí pryč.

  

- Inzerce -

Microsoft Advanced Threat Analytics korelace

ATAEpidemie Covid19 většinu z nás zahnala do „domácích kanceláří“, odkud jsme mohli pohodlně nadále pracovat. Co se ovšem děje s firemním zařízením u zaměstnanců doma? Máte nad těmito zařízeními kontrolu? Až se zaměstnanci vrátí do firmy, můžete si být jistí, že jsou Vaše zařízení nezávadná a nepřináší do firemní sítě skrytá rizika?