System4U
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Elektronicky podpisovat dokumenty je nyní možné i na mobilních zařízeních

Společnost Software602 a Česká pošta představily minulý týden aplikaci pro mobilní telefony a tablety, jejímž prostřednictvím lze získat certifikát PostSignum a jednoduše tak využívat elektronický podpis i na cestách. Aplikace je zdarma dostupná pro operační systémy iOS a Android na Apple App Store a Google Play.

Hlavním přínosem Software602 Form Signer pro mobilní zařízení je možnost podepsat dokument prakticky odkudkoliv a tím urychlit schvalovací proces. „Stačí, když kolegové pošlou dokument e-mailem,“ nastínil jednoduchost užití Jan Petr, výkonný ředitel Software602, který aplikaci společně s ředitelem divize ICT České pošty Tomášem Ječným představil novinářům. Uživatel má navíc certifikát „na dosah ruky“ a v případě ztráty telefonu jej může okamžitě zneplatnit. Aplikace dává díky funkcím mobilních zařízení možnost využít i jiné scénáře. Uživatel může například vyfotit účtenku a připojit k obrázku svůj elektronický podpis a razítko. Tím je trvale doloženo, kdo a kdy provedl konverzi a elektronický soubor je zabezpečen proti změnám. Stejně tak je možné autorizovat fotografie při inspekci stavby nebo zařízení, autorizovat GPS souřadnice ap.

Aplikace dovoluje požádat o certifikát PostSignum, bezpečně jej uložit na zařízení a následně pak podepisovat dokumenty ve formátu .pdf a pracovat s chytrými formuláři. Možnost takto elektronicky podepisovat dokumenty nabízí PostSignum jako vůbec první akreditovaná certifikační autorita v Evropě.

Software602 a Česká pošta spolupracují kromě aplikace pro snadné vyhledávání a správu certifikátů na mobilních zařízeních i na řadě dalších projektů, jako je Czech Point či dodávka certifikačních služeb ministerstvu obrany. Česká pošta je také dodavatelem časových razítek pro portál secustamp.com, jehož provozovatelem je Software602. Měsíčně pošta vydává přes deset tisíc kvalifikovaných a komerčních certifikátů a více než 12 milionů časových razítek.

foto: uživatelské prostředí Software602 Form Signer

 
Sophos
  

- Inzerce -

Konference VMware představí technologie z oblasti zabezpečení

Security Experience DayNa online semináři VMware Security Experience Day v úterý 15. 6. představí experti novinky z IT bezpečnosti.

  

- Inzerce -

Panasonic představuje nejucelenější řadu 4K projektorů a displejů

Společnost Panasonic představila na veletrhu ISE 2021 nové projektory a displeje a nabídla tak nejucelenější řadu 4K zobrazovacích řešení, která uspokojí rostoucí poptávku po strhujícím diváckém zážitku.