Aktuality -> IT společnost - 12. 4. 2017

Ekonomická fakulta JU zavádí do výuky informační podnikový systém SAP

Společnost SAP poskytla Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity svůj informační podnikový systém SAP/R3 s cílem umožnit fakultě vyslechnout požadavky zaměstnavatelů i absolventů a zavést praktickou výuku moderních technologií. Učebna pro výuku podnikových informačních procesů se systémem SAP byla slavnostně otevřena 11. dubna za účasti vedení fakulty i zástupců SAP.



„Je skvělé vidět, že se i české školství začíná přizpůsobovat požadavkům pracovního trhu. Absolventi vysokých škol, jako je Jihočeská univerzita, snáze najdou pracovní uplatnění ať už přímo u nás v SAP, nebo u spousty dalších zaměstnavatelů, kteří systémy SAP používají,“ okomentoval během slavnostního otevření učebny Martin Janáček, generální ředitel SAP Labs Česká republika.

SAP R/3 se skládá z modulů, jako jsou finanční účetnictví, controlling, evidence majetku, plánování dlouhodobých projektů, údržba, skladové hospodářství a logistika, management kvality, plánování výroby, podpora prodeje a další.

Ekonomická fakulta JU zavádí výuku podnikového systému SAP pro studenty oborů Účetnictví a finanční řízení podniku, Řízení a ekonomika podniku a Ekonomická informatika. „V rámci různých kurzů se studenti seznámí s nejnovějšími podnikovými technologiemi SAP a naučí se základy práce s nimi, což jim umožní lepší uplatnění na trhu práce,“ vysvětluje význam výuky tohoto systému pro Jihočeskou univerzitu Ladislav Beránek z Katedry aplikované matematiky a informatiky.


 
  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme. 

  

- PR -

Řešení dopravy v IS KARAT

Od verze 24 je v informačním systému KARAT k dispozici nové řešení pro řízení a plánování dopravy. Toto řešení vzniklo na základě požadavků zákazníků pro sofistikovanější přístup k plánování a řízení dopravy v IS KARAT bez zbytečných investic a propojení na systémy třetích stran.