Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 5. 10. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

eD group provádí rozsáhlou modernizaci datového centra

E LINKXSkupina eD group se rozhodla implementovat novou tzv. hyperkonvergovanou infrastrukturu (HCI), představující cluster serverů tvořící jedno řešení, které zahrnuje výpočetní část, sdílenou storage i networking. Modernizaci datového centra eD group řeší společnost E LINKX ve spolupráci s DNS. Staví přitom na kombinaci serverů Dell EMC a softwaru VMware.Nové HCI řešení je postavené na serverech Dell EMC PowerEdge a software VMware vSphere a vSAN. Konkrétně jde o optimalizované HCI řešení Dell EMC VxRail. HCI řešení Dell EMC VxRail radikálně zjednodušilo infrastrukturu pro virtualizaci serverů tím, že všechny tradiční vrstvy - servery, storage i networking integruje přímo v hypervizoru. Díky tomu se zredukoval nejen počet fyzických zařízení, ale také se dramaticky zjednodušila jejich vzájemná integrace a správa. Navíc možnost jednoduchého škálování nabízí předvídatelný výkon, flexibilitu a vysokou dostupnost služeb.

„Po vzájemné shodě jsme vybrali jednu z nejrozšířenějších technologií VMware, díky které dojde nejen ke sjednocení jednotlivých virtuálních serverů, ale současně získáme násobně větší výkon a vyšší míru zabezpečení celého řešení. Všechny dosud zmigrované produkční servery mají rychlejší odezvu i lepší účinnost“, říká Lumír Kunath ze společnosti E LINKX a.s.

Výhodou řešení z dílny Dell Technologies je také ovládání prostřednictvím jednoho managementu, jehož součástí je také údržba, správa a upgrady hardware i software. S podporou na celé řešení přímo od výrobce se tak administrátoři mohou soustředit hlavně na virtuální servery a služby na nich běžící.


 
  

- Inzerce -

Počítač Spaceborne Computer-2
od Hewlett Packard Enterprise
pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

  

- Inzerce -

Jak na automatizaci ve výrobní firmě

SoliteaRychlé tempo moderní doby a zvyšující se spotřebitelské nároky kladou čím dál větší důraz na preciznost výroby. Pokračující pandemie covidu-19 pak k tomu přidává i tlak na efektivitu a časovou přesnost dodávek.