facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 11. 6. 2009

Duální přístup ke vzdáleným datacentrům

Belkin představil přepínač KVB Belkin OmniViewIP 5200

Belkin KVM OmniViewIP 5200K (typ F1DP216G)Společnost Belkin uvedla nový přepínač KVM OmniViewIP 5200K, který umožňuje dvěma vzdáleným správcům IT současně monitorovat a ovládat až 16, respektive 32 serverů. Přepínače s přístupem pro dva uživatele doplňují současnou řadu KVM-over-IP a nabízejí vylepšené vlastnosti, například rychlou synchronizaci obrazu a podporu prohlížečů Internet Explorer a Mozilla Firefox.
Řešení OmniViewIP KVM přinášejí větší flexibilitu malým a středním podnikům se vzdálenými kancelářemi nebo vzdálenými uživateli. Profesionálové z oblasti IT mohou v reálném čase přistupovat k místním a vzdáleným prostředkům IT na úrovni systému BIOS.


Belkin KVM OmniViewIP 5200K (typ F1DP232G)Belkin dále podporuje vzdálenou správu virtuálních médií, aby uživatelé mohli ke vzdálenému serveru připojovat místní zařízení USB nebo CD-ROM. Rozšířené funkce tak poskytují nezbytné nástroje pro skutečnou vzdálenou správu.
Orientační cena přepínače OmniViewIP 5216K (F1DP216G) je 31 500 Kč bez DPH, typ OmniViewIP 5232 (F1DP232G) stojí přibližně 44 500 Kč.

 

 

Vlastnosti

  • Technologie prohlížeče OmniView umožňuje ihned přepnout připojené servery a eliminuje prodlevy vznikající při řešení problémů ve více systémech současně.
  • Okamžitá synchronizace obrazu při každé změně rozlišení/obnovovací frekvence; obraz je při spouštění stále zapnutý.
  • Připojení a přístup po celou dobu spouštění operačního systému; vzdálené řešení problémů při důležitých procesech systému BIOS.
  • Technologie virtuálních médií umožňuje namapovat zařízení USB nebo CD-ROM na vzdáleně spravovaný server. Umožňuje přenášet soubory, aplikace a opravy operačního systému a nabízí funkce vzdáleného spuštění (podporu virtuálních médií pro dva připojené servery na každé zařízení).
  • Vestavěná podpora až pro dvě externí sériová zařízení, například PDU, UPS atd.; lze využít k tzv. „tunelovému přístupu“ pro zařízení s rozhraním příkazové řádky.
  • Hladká integrace s OmniViewIP HQ Centralized Access Appliance; správa více přepínačů KVM-over-IP, sériových konzolových serverů, napájení přes IP a dalších prostředků z jediného přístupového portálu.
  • Délka záruky 2 roky.

 
  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.

  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.