facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 19. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Do čela ABRA Software přichází Jan Přerovský

Jaroslav Řasa (vlevo) a Jan PřerovskýVe společnosti ABRA Software do­chází k výměně CEO, když se vedení firmy ujímá Jan Přerovský, který ve funkci nahradí Jaroslava Řasu. Jde o pikantní výměnu, protože Přerovský dlouhé roky vedl konkurenční spo­lečnosti Asseco a LCS. Změna na postu CEO se odehrává zhruba rok od vstupu investorů z německého fondu Elvaston Capital do ABRA Software.Jaroslav Řasa a Jan Přerovský se dlouho potkávali jako ředitelé nejvýznamnějších konkurenčních firem a mají významný podíl na vybudování českého softwarového průmyslu. Nyní své síly spojují...

Jan Přerovský je zkušený manažer v oblasti ICT, který má za sebou pestrou profesní minulost. Je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT. Hned po studiu oboru výpočetní techniky nastoupil v roce 1990 do firmy LCS International jako její první zaměstnanec a pracoval v ní celkem 17 let. Prošel zde celou řadou pozic - od řadového pracovníka až po ředitele divize. V roce 1996 pak byl jmenován generálním ředitelem a předsedou představenstva LCS International. V LCS působil do července 2007.

V srpnu 2007 byl zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem Asseco Czech Republic, která na aktivity LCS navázala. Od července 2009 zastával rovněž pozici viceprezidenta pro Sales & Marketing v Asseco Central Europe. Kromě toho byl členem dozorčí rady slovenské firmy Asseco Solutions (dříve Datalock).

Po odchodu ze společnosti Asseco zastával Přerovský pozici obchodního ředitele pro významné zákazníky a partnery ve společnosti Microsoft ČR. Od roku 2014 byl ředitelem odštěpného závodu České pošty ČP ICT. V letech 2014 až 2017 byl také ředitelem státní technologické agentury Nakit a působil jako investor do technologických firem. Investoval například pod křídly známého fondu Credo Ventures a působil v úspěšných startupech Brand Embassy nebo Yieldigo, kde je i andělským investorem.

Zdroj: ABRA Software a Asseco


 
  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.

  

- Inzerce -

Data-Informace-Inovace

IT Systems 9/2023Aktuální vydání IT Systems se prakticky skládá ze dvou časopisů, protože jeho součástí je druhé letošní číslo magazínu CAD. Jde o titul specializovaný na problematiku IT řešení pro celý životní cyklus produktů od návrhu a konstrukce, přes digitalizaci výroby až po zákaznický servis. Jeho hlavním tématem je význam optimalizace v předvýrobních etapách a vytvoření digitálního vlákna pro efektivní sdílení dat napříč firmou.