Aktuality -> Hardware - 28. 8. 2009

Digitální pero s kamerou oživí prezentace

Společnost Oki Printing Solutions ve spolupráci se švédskou firmou Anoto uvádí na trh digitální pero Anoto se dvěma různými aplikacemi. Anoto penPresenter přenáší v reálném čase rukou psané poznámky přímo do promítané prezentace, která se tak stává interaktivnější. Druhé řešení Anoto penDocuments představuje jednoduchý způsob, jak převést psané materiály do digitální podoby.
Anoto penPresenter, jako přídavný modul k aplikaci PowerPoint, je určen zejména pro prezentace, v jejichž průběhu umožňuje přidávat díky technologii Bluetooth na jednotlivé snímky PowerPointu rukou psané poznámky, které jsou v reálném čase promítány.


Vše, co se takto písemně zaznamená, může být následně uloženo v digitální podobě. Poznámky lze v prezentaci i barevně odlišovat, libovolně mazat a používat i několik per zároveň. Aplikace podle slov výrobce vyžaduje, aby prezentace byla vytištěna na certifikované tiskárně Oki.
Přednášející může ocenit i ovládací panel, který je vytištěný na každé straně prezentace. Díky němu může řečník své vystoupení řídit pomocí jediného dotyku pera. Stačí zvolit příslušný piktogram. Tak lze jednoduše přejít na další stranu, navolit barvu či sílu čar, zvýraznění textu nebo gumu, jež nepotřebné poznámky smaže. Prázdný list z PowerPointu poslouží třeba jako alternativa flipchartu, kdy Anoto penPresenter zachytí okamžité nápady jednotlivých účastníků jednání či brainstormingu do jediné prezentace. Aplikace Anoto penDocuments pak umožní kdykoliv a kdekoliv vytvářet a zaznamenávat informace v digitálním formátu. Výhodou je, že k tomu není potřeba notebook či PDA ani skenování. Stačí vzít do ruky digitální pero Anoto a obyčejný papír se speciálním rastrem vytištěným na tiskárně Oki. 
S Anoto penDocuments lze přidat ručně psané poznámky, obrázky, diagramy nebo třeba jen podpis k jakémukoliv dokumentu vytištěnému kteroukoliv aplikací v MS Windows. Takto doplněný materiál se posléze snadno přenese do PC pomocí „dokovací“ kolébky a USB portu, pak se uloží do PDF formátu.  
„Uplatnění tohoto řešení je velmi široké. Představme si jen, kolik času by bylo možné ušetřit při vyplňování dotazníků, anket či kontrolních listů,“ poznamenává obchodní ředitel Oki Systems Miroslav Tyburec, a dodává: „Díky moderní technologii Anoto by se mohly odbourat i nepříjemné okamžiky při podpisu smluv, kdy se zbytečně odbíhá od jednání s obchodním partnerem ke skeneru či kopírce, aby jeho podpis byl i v digitální podobě.“ 
Při užití digitálního pera s aplikací Anoto penPresenter může každá prezentace obsahovat až 200 PowerPointových snímků. Řešení Anoto penDocuments pak dokáže uchovat až 75 stran A4 ručně psaného textu.

 


 
  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.

  

- PR -

MawisUtility: 15 let digitální podpory stavebního řízení

Získat stavební povolení v České republice znamená projít řadou kroků, jejichž součástí je i vyjádření správců dopravní a technické infrastruktury k existenci jejich sítí na území plánované stavby. Tento proces je pro stavebníky často složitý, časově náročný a administrativně zatěžující. Již více než 15 let zde ale existuje digitální nástroj, který tento krok výrazně usnadňuje – služba MawisUtility.