Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 8. 12. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

DHL Supply Chain využívá softwarové roboty pro řešení rutinních úkonů

DHLSpolečnost DHL Supply Chain průběžně zefektivňuje své logistické činnosti zaváděním automatizace a robotiky. Mezi nedávno realizované inovace v této oblasti patří i nasazení softwarového robota v provozu v Nepřevázce. Robot zde vykonává nezáživné a stereotypní činnosti, například zadávání a přepisování dat. Přínosem softwarových robotů je odstranění nezáživné a stereotypní práce a výrazné zvýšení efektivity. Zaměstnanci se díky tomu mohou věnovat důležitějším úkolům s vyšší přidanou hodnotou. Na základě zkušeností z pilotního projektu v Nepřevázce zavádí softwarové roboty i další pobočky DHL Supply Chain v ČR.„Nasazení prvního softwarového robota v Nepřevázce je pro nás velkým milníkem,“ říká Dalibor Ondra, který má ve společnosti DHL Supply Chain na starost implementaci inovací ve střední a východní Evropě. „Tímto krokem spouštíme další významnou vlnu automatizace našich provozních činností. Cílem přitom není nahrazovat lidskou práci ze sta procent, ale využívat lidské schopnosti a potenciál k činnostem s vyšší přidanou hodnotou.“

Společnost DHL Supply Chain zavedla do logistických procesů v Nepřevázce softwarového robota typu RPA (Robotic Process Automation). Tento počítačový program vykonává opakující se úkony, jakými jsou v případě skladu v Nepřevázce například ruční zadávání a přepisování dat. Robot přitom nejen urychluje příslušné procesy, ale také snižuje chybovost.

Softwarový robot se v Nepřevázce již skvěle osvědčil a aktuálně probíhá jeho rozšiřování do dalších provozů DHL Supply Chain. Robot RPA schopný rozpoznávat texty z tištěných i oskenovaných dokumentů zahájí zanedlouho činnost v Pohořelicích. S využitím softwarových robotů v rozmanitých aplikacích počítá i distribuční centrum v Jirnech.


 
  

- Inzerce -

Počítač Spaceborne Computer-2
od Hewlett Packard Enterprise
pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.