Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 16. 8. 2019

DHL Supply Chain v České republice zavádí do praxe Vision Picking

Česká pobočka společnosti DHL Supply Chain úspěšně ukončila testování nové technologie vizuálně asistovaného vychystávání Vision Picking a zavedla ji do každodenního provozu v chebském distribučním centru. Nový systém umožní snížit spotřebu papíru až o 50 % a přispívá tak k plnění ekologického programu GoGreen společnosti. Dalšími přínosy jsou usnadnění práce operátorům, absolutní sledovatelnost pohybu zboží a snížení chybovosti při realizaci zakázek.„Pro asistované vychystávání jsme zvolili brýle Glass Enterprise Edition, které se v třífázovém testování osvědčily nízkou hmotností, optimální ergonomií a uživatelskou přívětivostí,“ říká Dalibor Ondra, který má na starost zavádění inovací ve společnosti DHL Supply Chain v České republice. „Systém byl postupně optimalizován a nakonec byl podroben uživatelským testům ve spolupráci s týmem zaměstnanců chebského skladu. Výborné výsledky a úspěšné absolvování všech zkoušek funkčnosti umožnily následné zavedení inovativního řešení do praxe,“ doplňuje Dalibor Ondra.

Brýle Glass Enterprise Edition jsou propojeny se systémem řízení skladu (WMS) a jednotlivým pracovníkům zobrazují přímo do jejich zorného pole pokyny pro vychystávání zboží – které zboží a z jakého místa ve skladu mají vzít a kam ho umístit na přepravní vozík, včetně toho, po jaké trase se mají ve skladu pohybovat. Případná chyba se operátorovi okamžitě zobrazí v brýlích.

„Použitím technologie Vision Picking se z větší části odstraní nutnost tištění informací, optimalizuje se pohyb operátorů po skladu a zároveň se minimalizuje riziko chyb při vychystávání, protože systém uživatele k dalšímu kroku nepustí, dokud není chyba odstraněna. Po vychystání zboží probíhá zabalení a další zpracování zakázky obvyklým způsobem,“ vysvětluje Dalibor Ondra.


 
  

- Inzerce -

Počítač Spaceborne Computer-2
od Hewlett Packard Enterprise
pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.