facebook
Aktuality -> IT Projekty - 14. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

DHL Supply Chain nasazuje do provozu další roboty LocusBot

DHLSpolečnost DHL Supply Chain oznámila, že v průběhu letošního roku rozšíří flotilu autonomních mobilních robotů (AMR), které využívá ve svých distribučních skladech pro zvýšení produktivity a efektivity skladových operací. Avizované rozšíření robotizace skladů se týká 12 provozů DHL v Severní Americe, kde bude nasazeno celkem 1 000 robotů LocusBot od společnosti Locus Robotics.„Předchozí implementace řešení společnosti Locus v našich provozech zaměřených na retail a zdravotnictví byla obrovským úspěchem, zaznamenali jsme zvýšení produktivity až o 80 procent. Nyní vidíme příležitost využít vysoce flexibilní řešení AMR pro zákazníky napříč dalšími sektory,“ řekl k aktuálním plánům robotizace Jim Gehr, prezident divize Retail společnosti DHL Supply Chain v Severní Americe. „Již proběhlo vytipování vhodných provozů a očekáváme, že nasazení robotů v roce 2020 podpoří DHL v úspěšném zvládnutí objemů na vrcholu sezóny,“ dodal Rick Faulk, generální ředitel společnosti Locus Robotics.

Společnosti DHL Supply Chain a Locus Robotics spolupracují již od pilotního nasazení kolaborativního, autonomního robotického řešení – robotů LocusBot v roce 2017. Ve skladech pomáhají při kusovém vychystávání objednávek. Autonomně se pohybují, rychle vyhledávají a přepravují vybrané položky. Mohou být flexibilně nasazeni pro různé způsoby vychystávání. Jejich využití výrazně snižuje čas strávený rutinními nebo fyzicky náročnými úkoly, omezuje manuální chyby a zvyšuje produktivitu.

LocusBot

Nasazení robotů LocusBot od společnosti Locus Robotics je v plánu i v České republice. „Dostat roboty do Evropy je složitější proces. Narážíme zde na rozdílné normy, kdy například nastavení bezpečnostních senzorů a softwaru pro Ameriku je třeba přizpůsobit evropským regulačním požadavkům, což proces certifikace řešení zpomaluje,“ vysvětluje Dalibor Ondra, který má zavádění technologií ve střední a východní Evropě v rámci DHL Supply Chain na starost.

„Zároveň je třeba vytvořit standardizované cloudové řešení pro integraci robotů se skladovým systémem, na čemž usilovně pracujeme. Samotná implementace již není složitá, po nahrání mapy skladu a konfiguraci zakládacích či vychystávacích strategií se vozík v podstatě vybalí, z cloudu se do něj nahrají data a během čtvrt hodiny může začít pracovat,“ doplňuje D. Ondra.


 
  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?

  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.