facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 14. 10. 2019 20:35

DataSpring nabízí novou službu na platformě Azure

DataSpringSpolečnost DataSpring spustila novou cloudovou službu nazvanou pleAzureStack. Jak název napovídá jde o cloudové prostředí provozované na platformě Microsoft Azure Stack a na hardware HPE. Díky umístění ve vlastním datovém centru DataSpring v České republice jde o vhodné řešení pro společnosti, které svá data chtějí mít z legislativních nebo jiných důvodů právě na území ČR a současně využívají možnosti cloudového ekosystému Microsoft Azure.Služba je vhodná pro ty, kteří hledají prostředí pro provoz, vývoj a testování aplikací a infrastruktury bez nutnosti investice do vlastního hardwaru. PleAzureStack je v podstatě lokálně instalovanou „instancí“ platformy MS Azure, se kterou je technologicky zcela kompatibilní a nabízí identické grafické prostředí včetně samoobslužnosti a škálovatelnosti. Současně poskytuje i širokou nabídku různých rozšíření v podobě stovek aplikací a řešení třetích stran publikovaných na AzureStack Marketplace. Díky kompatibilitě umožňuje nová platforma navrhovat, implementovat a provozovat hybridní řešení s MS Azure, kdy část řešení běží v rámci lokální služby pleAzureStack a část v Azure cloudu. Aplikace vyvinuté na řešení AzureStack mohou bez nutnosti změny kódu běžet v cloudu Microsoft Azure.„Jednou z hlavních výhod technologie Azure Stack je jeho plná konzistence s globálním cloudovým řešením MS Azure. Tato konzistence zákazníkům umožňuje volbu mezi prostředím Azure Stack a MS Azure bez nutnosti větších úprav v kódu aplikací. Vývojáři a IT profesionálové tak mají v každém okamžiku možnost zvolit si prostředí, které pro jejich služby nabízí ty nejlepší podmínky a nebo splňují jejich procesní a bezpečnostní požadavky,“ popisuje novou službu Martin Hruška, ředitel pro malé a střední firmy a partnery ve společnosti Microsoft.

„Službu je možné čerpat v režimu účtování po hodinách – pay as you go – kdy zaplatíte jen za to, co skutečně spotřebujete. Navíc poskytujeme migrační služby, pomoc při implementaci, ServiceDesk a nepřetržitou technickou podporu v češtině i v angličtině. Pomocí nastavených SLA garantujeme kvalitu a dostupnost podpory služeb,“ dodává Marek Chmiel výkonný ředitel DataSpringu.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Bezpečné propojení všech podnikových domén díky SD-WAN

CiscoMnoho sítí, které jsou dnes v provozu, nebylo stavěno na nároky podniků a uživatelů, které přijdou v příštích letech. Zátěž základní infrastruktury totiž neustále stoupá – potrvá-li současný trend růstu počtu koncových bodů, bude v roce 2022 na celém světě připojeno k internetu 28,5 miliardy zařízení.

  

- Inzerce -

Kontaktní centra se přemisťují do cloudu kvůli zlepšení péče o zákazníky

GenesysTechnologický svět míří do cloudu a péče. Výjimkou nejsou ani technologie call center, které se z tradičních „on-premise“ řešení transformují do moderních cloudových kontaktních center. Proč se přesun do cloudu vyplácí?