facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 31. 3. 2016

Czech ICT Incubator posílá do Silicon Valley další tři startupy

vítězný týmCzech ICT Incubator je program v rámci něhož posílá Czech ICT Alliance inovativní start-upy do Silicon Valley. Nyní, již ve třetím kole programu poslal do mekky všech startupů české firmy BattSwap, Lumitrix a Simplity. Czech ICT Incubator poskytuje v USA startupům nejen kancelářské prostory na 3 měsíce, ale také mentoring od expertů a zkušených podnikatelů. Vše v hodnotě 6 500 dolarů je přitom poskytnuto bez nároku na podíl ve firmě.Do třetího běhu programu se přihlásilo 25 účastníků – konečné vítěze vybírala 9 členná odborná porota složená ze zástupců partnerů programu. Vítězný tým BattSwap vyvíjí komplexní řešením pro automatickou výměnu baterie v elektromobilech a samořiditelných vozech. Dalším vítězným týmem se stala společnost Lumitrix nabízející unikátní vybavení a řešení pro videomapping v městském prostředí. Kromě dvou vítězných týmů pojede do Silicon Valley i společnost Simplity, nejrychleji rostoucí IT firma v oblasti střední a východní Evropy podle společnosti Deloitte. Ta dostala speciální cenu poroty a program ji bude hledat vhodné partnery a mentory v Silicon Valley.

„Kvalita přihlášený startupů byla opět vysoká, stejně tak jejich pestrost. Oproti minulému kolu byl ale zásadní posun v kvalitě samotných pitchů, startupy se opravdu uměly prodat. To je skvělé, protože to je často klíčové pro zhodnocení pobytu v Silicon Valley i další rozvoj firmy,“ uvádí Ladislav Bárta, odpovědný za inovace ve společnosti ČEZ.

„Jsme moc rádi, že můžeme pomoci začínajícím podnikatelům uspět s jejich nápady a otestovat a prosadit je v dynamickém prostředí Silicon Valley. Věřím, že zkušenosti a kontakty, které si vítězové přivezou ze Silicon Valley, je posunou v jejich podnikání v Čechách dále, tak jako se to stalo u předchozích finalistů,“ říká generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Czech ICT Incubator je společným projektem Czech ICT Alliance a agentury CzechInvest. Hlavním cílem programu je usnadnit českým projektům cestu na americký, respektive globální trh. Hlavním partnerem projektu je společnost ČEZ, další partnery jsou STRV, MSD IT Global Innovation Centre a přední inkubátory z celé České republiky.


 
  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -