Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 23. 1. 2020

ČSOB využívá umělou inteligenci pro automatické načítání dokladů totožnosti

ČSOBČeská pobočka společnosti Softec vytvořila pro ČSOB řešení pro automatické načítání údajů z dokladů totožnosti (občanský průkaz, pas), a to českých i zahraničních. Toto řešení, které využívá umělou inteligenci, výrazně zjednoduší a urychlí provoz na jejích pobočkách, kde již běží od konce minulého roku.Dosud bylo nutné všechny údaje z dokladů totožnosti klientů přepisovat ručně, nyní se načtou automaticky. Tímto se eliminuje ruční přepisování velkého množství údajů z dokladů a zároveň se zabrání chybám v přepisu. Při záznamu jsou zároveň automaticky kontrolovány vybrané ukazatele, jako je například platnost dokladu, shoda data narození a rodného čísla a další. Kromě toho je práce s touto technologií mimořádně uživatelsky přívětivá. Bankéř na pobočce jen vyfotí doklad mobilním zařízením a načtené údaje se mu zobrazí v bankovním systému.

Nové řešení je postavené na technologii umělé inteligence – neuronových sítí. „Jedná se o stejnou technologii, jaká se používá například k ověření uživatelů na letištích při automatické kontrole pasů. Potřebné údaje lze tak získat třeba i z méně kvalitní fotografie,“ říká Alex Tomášek ze společnosti Softec, která řešení pro ČSOB vytvořila a nasadila během tří měsíců. Řešení navíc do budoucna umožňuje rozšíření o další moduly např. pro podporu online založení účtu, zpracování žádosti o úvěr, validaci osob nebo ověření žadatele.

Alex Tomášek
Alex Tomášek


 
  

- Inzerce -

Jak na automatizaci ve výrobní firmě

SoliteaRychlé tempo moderní doby a zvyšující se spotřebitelské nároky kladou čím dál větší důraz na preciznost výroby. Pokračující pandemie covidu-19 pak k tomu přidává i tlak na efektivitu a časovou přesnost dodávek.

  

- Inzerce -

Přejděte na cloud pomocí řešení QNAP

Objevte možnosti hybridních cloudových aplikací QNAP


QNAPCloud je dnes klíčovým pojmem v odvětví IT, ať už se budeme bavit o ukládání dat, sdílení souborů či vzdáleném přístupu až po vzdálené zálohování. Společnost QNAP poskytuje různá cloudová řešení, která integrují veřejné cloudové služby pro spolupráci s QNAP NAS a usnadňuje tak podnikům implementaci hybridních cloudových aplikací s vyšší nákladovou efektivitou, flexibilitou a bezpečností.