Asseco Helios 1
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 2. 4. 2019

ČSOB nasazuje do provozu další roboty

ČSOB uvedla do provozu další softwarové roboty. Celkem jich má už na pět desítek. Roboti rychleji a přesněji provádějí rutinní a opakované činnosti v rámci transakčních a kontrolních procesů. Uvolňují tak ruce zaměstnancům, kteří mají více času a energie na obsluhu klientů. S implementací robotů v celé skupině ČSOB pomáhá společnost Deloitte.„Skupina ČSOB pokračuje ve své cestě k digitalizaci s cílem přinést zákazníkům lepší služby a zvýšit efektivitu procesů. Role zaměstnanců ale zůstává nezastupitelná, třeba na klientských pracovištích bude mezilidský kontakt i nadále nepostradatelný,“ říká Marcela Suchánková, členka představenstva a vrchní ředitelka pro oblast IT v ČSOB.

„Softwarová pracovní síla (tedy 53 robotizovaných procesů dodávaných 25 robotickými instancemi) aktuálně poskytuje stejné služby jako téměř 38 lidských kolegů. Jednotlivé transakce umí navíc provést mnohonásobně rychleji a bezchybně. Díky uvolnění svých kapacit se zaměstnanci banky mohou nyní daleko lépe zaměřit na zlepšování klientského servisu a další sofistikované aktivity,“ říká Tomáš Přibyla, duchovní otec inteligentní automatizace v ČSOB.

Robotická procesní automatizace je pouze vstupní branou moderních technologií, které ve stále větší míře umožňují společnou práci člověka a robota.

„ČSOB se chce i nadále držet v pozici vedoucího inovátora. Už dnes proto v bance provádíme první testy souběžné práce robota a člověka na jednom procesu. Robot a člověk si při tom buď práci předávají v reálném čase nebo roboti předpřipravují kroky pro člověka pomocí zpracování přirozeného jazyka, kdy se roboti učí porozumět volnému textu nebo dokumentu,“ dodává Tomáš Přibyla.

Od roku 2016, kdy došlo k prvnímu testu robota v bankovní části skupiny, vytvořila ČSOB vlastní kompetenční centrum pro provoz a rozvoj robotické pracovní síly. To aktuálně spravuje více než 50 softwarových robotů BluePrism pro bankovní, pojišťovací, hypotéční a další činnosti skupiny.


 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Přejděte na cloud pomocí řešení QNAP

Objevte možnosti hybridních cloudových aplikací QNAP


QNAPCloud je dnes klíčovým pojmem v odvětví IT, ať už se budeme bavit o ukládání dat, sdílení souborů či vzdáleném přístupu až po vzdálené zálohování. Společnost QNAP poskytuje různá cloudová řešení, která integrují veřejné cloudové služby pro spolupráci s QNAP NAS a usnadňuje tak podnikům implementaci hybridních cloudových aplikací s vyšší nákladovou efektivitou, flexibilitou a bezpečností.