facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 26. 1. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Covid-19 urychlil přechod na digitální faxování

Přestože mladší generace už často vůbec netuší, co to je, nebo z jejich pohledu spíše byl fax, v některých odvětvích tento archaický způsob přenosu dokumentů stále přežívá. Na faxování se stále spoléhají zejména ve zdravotnictví, finančnictví, výrobě, v právnickém a státním sektoru – třetina organizací a firem zde stále využívá papírových faxů. I zde ale dochází ke změnám, které urychlila pokračující pandemie covidu. Řada organizací se totiž rozhodla přejít na řešení, která umožňují posílat a přijímat faxové zprávy i vzdáleným uživatelům, kteří například musejí z důvodu izolace pracovat z domova. Zavádějí proto digitální faxování, které spojuje jejich tradiční postupy s novými technologiemi.Podle průzkumu společnosti TechGenics využívá více než třetina respondentů z vybraných odvětví tradiční papírové faxy, 20 % softwarový fax server a 16 % cloudové či SaaS řešení. Příchod pandemie před dvěma lety a různé lockdowny ovšem způsobily, že řada organizací kvůli absenci pracovníků v kancelářích přestala faxovat úplně, či byly nuceny přemístit faxovací přístroje do domácích kanceláří pracovníků. Důsledkem byla vyšší poptávka po digitálním (softwarovém či online) faxování, které umožňuje faxování odkudkoliv. O možnosti přechodu z papírového na digitální způsob rozhodovalo v covidové době 12 % dotázaných.

„I když se v dnešní době zdá faxování přežitkem, je pro mnoho organizací klíčovou komunikační alternativou,“ řekla Marie Baranová, sales manažer pro řešení GFI Software v České republice na Slovensku ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Svědčí o tom i fakt, že v České republice a na Slovensku registrujeme pokračující zájem ze strany stávajících zákazníků i poptávku nových zákazníků po faxovacím softwaru GFI FaxMaker.“

GFI FaxMaker

Faxování využívají hlavně odvětví svázaná s přísnými regulačními předpisy, jako je zdravotnictví, finančnictví, výrobní podniky, právní firmy a instituce státního sektoru. Jeho hlavními výhodami jsou:

  • Faxovací technologie a protokoly jsou odolné proti malwarovým útokům.
  • Na rozdíl od legitimních e-mailů zachycených antispamovými filtry garantuje faxování 100% doručení důležitých dokumentů, jako jsou například obchodní nabídky.
  • Vyhovují nejpřísnějším odvětvovým předpisům na ochranu osobních informací, typicky ve zdravotnictví, farmacii, u policie, na soudech apod.
  • V mnoha kancelářích jsou z různých důvodů uchovávány dokumenty v papírové podobě.
  • Digitální faxy lze integrovat se systémy elektronické pošty.

 
  

- Inzerce -

Kamery s funkcí rozpoznávání SPZ

Automatickým zdvihem závory přínosy zdaleka nekončí


Když se řekne rozpoznávání SPZ, většině řidičů se jako první vybaví pokuta za rychlou jízdu nebo za průjezd na červenou. Schopnost přečíst poznávací značku a správně jí přiřadit ke konkrétnímu automobilu ale ocení i firmy při evidenci vozového parku nebo k omezení přístupu do areálu. Chytré kamery Mobotix od Konica Minolta však nabízejí mnohem víc.

  

- Inzerce -

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

Současné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu. Kromě představení několika klíčových technologických partnerství, například s General Motors, ukázal Red Hat i své produktové novinky. Zeptali jsme se Davida Bečvaříka, technologického lídra pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, jakou roli nyní v podnikovém IT hraje open source a které z ohlášených novinek jsou zásadní pro náš trh.